İzmit Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yılını yine büyük bir coşkuyla kutlamaya devam ediyor. İzmit Belediye Meydanı’nda coşku ile gerçekleşen programa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Bülent Sarı, KYÖD Başkanı Uğur Saral, CHP Milletvekili Adayı Mehmet Ümit Küçükkaya, İYİ Parti Milletvekili Adayı Pelin Coştur Filiz, vatandaşlar ve çocuklar katıldı. 

AYRIMCILIK BİTSİN İSTİYORUZ”

İzmit Belediyesi LGS geleneğini bozmadı İzmit Belediyesi LGS geleneğini bozmadı

Programda konuşan Başkan Hürriyet, “Göreve geldiğimizden bu yana kentin dört bir yanında etkinlikler yapmaya, halkımızı kaynaştırmaya, siyaset üstü davranmaya çalışıyoruz. Ama ne yazık ki zaman zaman, siyasetin vermiş olduğu kamplaşma ile engellemelere ve bizi dar alanda sıkıştırma gayretiyle karşı karşıya kalıyoruz. Biz 3 sene üst üste Kent Meydanı’nda 23 Nisan’ı kutladık. Bu sene baskılar o kadar had safhaya geldi ki, orada değil belediye binamızın önünde kutlamak zorunda kaldık. Bu baskılardan, ayrımcılıklardan bıktık. Bu ayrımcılık bitsin istiyoruz. 

“BELEDİYE BAŞKANI SİYASET ÜSTÜDÜR”

Bu halkın oylarıyla seçilmiş belediye başkanı ve yöneticileri siyaset üstüdür. Yakalarında rozet yoktur. Bize oy versin, vermesin herkese hizmet etmek için seçildik. 14 Mayıs sonrası bu engellemelerin biteceği, hangi partiden, hangi görüşten olursa olsun halkımıza hizmeti kim yapıyorsa, ayrımcılığın olmadığı bir yönetimin gelmesini diliyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bütün çocuklarına ve ailelerine kutlu olsun” dedi.