Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının,

29 Ekim 1923’te kurdukları ve bize emanet ettikleri

Demokratik Laik Sosyal Hukuk Devleti olan

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yılını kutladık.

Geçtiğimiz hafta resmi törenler bir dizi etkinlikler ve konserlerle yaşanan,

‘Cumhuriyet Bayramı’ coşkusu bu yılda farklı bir şekilde gerçekleşti.

Kocaeli Valiliği,

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi,

12 ilçe belediyesi kendine göre ‘Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri’ düzenledi ve

bu etkinliklere konserlere bölge halkı katılarak destek verdi.

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimler sonrasında 15 yıllık AKP iktidarına son vererek,

İzmit Belediyesi Başkanlık koltuğuna oturan Fatma Kaplan Hürriyet ile ‘Gülümsemeye’ başlayan İzmit’te milli ve dini bayramların kutlaması da farklı olmaya başladı ve devam ediyor.

Yapılan yürüyüşler, etkinlikler, sanatsal faaliyetler, konserlerle bayram coşkusunu yaşayan İzmitlilerin bu mutluluğu herkese örnek olmaya başladı.

Pandeminin yoğun olduğu kısıtlamalar nedeniyle evde kapalı kalanların mahallelerine giden ve onların balkonlardan, pencerelerden bayram kutlamalarını sağlayan Başkan Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibi ülkemizin en büyük bayramı olan ‘Cumhuriyet Bayramı’ kutlamalarında gençlerin istediği ‘Rock Grubu Duman’ı İzmit’e getirerek 100 binin üstünde bir izleyiciyle Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesi’nde buluşturdu.

Bir haftalık etkinlik takvimini gerçekleştiren İzmitliler konser öncesinde ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’nde bir araya geldiler.

Başkan Fatma Kaplan Hürriyet, millet ittifakının il ve ilçe başkanlarının da en önde yer aldığı yürüyüşe binlerce İzmitli katıldı.

İki yıldır İzmit Halkı ile iç içe bayram kutlaması yapan Başkan Hürriyet ve ekibine verilen bu desteği görenler, milli bayramlarda daha farklı etkinlikler yapmaya başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve AKP’li belediyeler Cumhuriyet Bayramı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini anmadan etkinlikler konserler düzenledi.

31 Mart 2019’da halkın oylarıyla göreve gelen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibi bayram kutlamalarını farklı bir şekilde halkla birlikte yaparak hem Kocaeli’ye hem de Türkiye’ye örnek oldu.

100 bin kişinin üstünde bir toplulukla pandemi sonrasında verilen konser ve Başkan Hürriyet’inde konserin başından sonuna kadar izlemesi taktir topladı.

İzmit Belediyesi’nin yaptığı bayram kutlamalarıyla örnek olduğu için Cumhuriyete yakışır kutlama yaptıkları için Başkan Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibini yürekten kutluyorum.