İzmit Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yılını yine büyük bir coşkuyla kutlamaya devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan İzmit Belediye Meydanı’nda  coşku ile gerçekleşen programa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Bülent Sarı, KYÖD Başkanı Uğur Saral, CHP Milletvekili Adayı Mehmet Ümit Küçükkaya, İYİ Parti Milletvekili Adayı Pelin Coştur Filiz, vatandaşlar ve çocuklar katıldı. 

Cumhuriyetin çocukları 23 Nisan’ı İzmit Belediyesi ile doya doya kutladı (5)

“HALKIMIZ İLE BAYRAM COŞKUSUNU YAŞIYORUZ”

Programda konuşan Başkan Hürriyet, “23 Nisanlar, 19 Mayıslar, 30 Ağustoslar, 29 Ekimler bizi bu kente her daim coşkuyla, bütün insanlarımızla yan yana, bu ülkenin geleceği çocuklarla yan yana kutladığımız önemli milli bayramlardır. Bu bayramda iki coşkuyu bir arada yaşıyoruz. 23 Nisan mübarek Ramazan Bayramına denk geldi. 3 gündür halkımız ile birlikte bayram coşkusunu yaşıyoruz. Ramazan Bayramınızı kutluyorum, hayırlara vesile olsun.

“BU TÖRENLERİ BİZLERE ÇOCUKLARIMIZ HAZIRLADI”

Atamız tarafından çocuklara hediye edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız öncelikle kıymetli çocuklarımıza kutlu olsun. Nice bayram coşkularını bıkmadan hep birlikte kutlayalım. Anne ve babaların çocukların arkasında olması geleceğimiz adına umut verici. Bugün bir kez daha anne ve babalara teşekkür ediyorum. Bu güzel 23 Nisan törenini bizlere çocuklarımız hazırladı. Tabi ki anne ve babaların destekleriyle bunlar oldu. Onlar çocuklarını İzmit Belediyesi Sanat Akademisine gönderdi. Bugünde sanat akademimizin meyvelerini bir kez daha göreceğiz. Geçen sene 23 Nisan’da da böyleydi. Bu sene çocuklarımızın coşkusu ile birlikte kutlayacağımız bir bayram daha olacak. 

“DEPREM BÖLGESİNDE DE 23 NİSAN COŞKUSU YAŞANIYOR”

Ülkemiz zor ve kötü günlerden geçiyor. Depremlerden bütün ülkemiz etkilendi. Ekip arkadaşlarımız ile birlikte bölgedeki çalışmalarımızı hala sürdürüyoruz. Hem Kahramanmaraş’ta hem Hatay’da hem de Adıyaman’da halkımız için kurduğumuz yaşam alanları ve çadır kentlerde bugün çocuklarımız 23 Nisan coşkusunu yaşıyorlar. Çocuklar, davetiyeleri bile kendileri hazırladı. Depremzede çocuklarımızdan İzmit’in çocuklarına selamlar iletmek istiyorum. Bütün depremzede çocuklarımızın 23 Nisan’ı kutlu olsun. 

GÜZEL GÜNLER YAKIN”

Bu bayramı bizlere, çocuklarımıza armağan eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 103 yıl önce çocuklarımıza seslendi. “Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız” dedi. Atatürk, siz çocukların bu değerli görevi yerine getireceğinize yürekten inandı. Bizler de inanıyoruz. Çocuklar, huzurun ve geleceğin teminatıdır. Umut asla bitmeyecek ve bu duyguları kaybetmeyecek. Güzel günler çok yakın. İzmit Belediyesi olarak sizlere daha güzel bayramları getirmek için çalışıyoruz. 

“AYRIMCLIK BİTSİN İSTİYORUZ”

Göreve geldiğimizden bu yana kentin dört bir yanında etkinlikler yapmaya, halkımızı kaynaştırmaya, siyaset üstü davranmaya çalışıyoruz. Ama ne yazık ki zaman zaman, siyasetin vermiş olduğu kamplaşma ile engellemelere ve bizi dar alanda sıkıştırma gayretiyle karşı karşıya kalıyoruz. Biz 3 sene üst üste Kent Meydanı’nda 23 Nisan’ı kutladık. Bu sene baskılar o kadar had safhaya geldi ki, orada değil belediye binamızın önünde kutlamak zorunda kaldık. Bu baskılardan, ayrımcılıklardan bıktık. Bu ayrımcılık bitsin istiyoruz. 

“BELEDİYE BAŞKANI SİYASET ÜSTÜDÜR”

Bu halkın oylarıyla seçilmiş belediye başkanı ve yöneticileri siyaset üstüdür. Yakalarında rozet yoktur. Bize oy versin, vermesin herkese hizmet etmek için seçildik. 14 Mayıs sonrası bu engellemelerin biteceği, hangi partiden, hangi görüşten olursa olsun halkımıza hizmeti kim yapıyorsa, ayrımcılığın olmadığı bir yönetimin gelmesini diliyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bütün çocuklarına ve ailelerine kutlu olsun” dedi.

ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Hürriyet: 19 Mayıs bir milletin uyanışıdır! Hürriyet: 19 Mayıs bir milletin uyanışıdır!

Programın devamında ise, İzmit Belediyesi Çınar Çocuk Evi Gösterileri, İzmit Belediyesi Kent Orkestrası ve Sanat Akademisi Korosu konseri ve Uygur Çocuk Tiyatrosu “Burnunu Kaybeden Palyaço” isimli oyun gösterisi izleyiciler ile buluştu. Ayrıca alanda şişme oyun grupları yer alırken çocuklara pamuk şeker ve mısır ikram edildi.