İzmit Belediyesi'nin 2022 Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü Nisan ayı meclis toplantısının 2’nci birleşim 1’nci oturumu gerçekleştirildi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği projeleri anlatırken, projeleri insan odaklı olarak şekillendirdiklerini vurguladı.

KATMA DEĞER ÜRETMEYE ÇALIŞTIK

İzmitli Periler Süper Lige bir adım daha yaklaştı  "65-61" İzmitli Periler Süper Lige bir adım daha yaklaştı "65-61"

Başkan Hürriyet, “Birçok rutin hizmetlerimizin yanı sıra, içine ruh kattığımız, özellikle atıl kalan yerleri dönüştürerek insanların işine yarayacak projeleri hayata geçirmeye çalıştık. İnsanların işine yaramayacak projelerden sırf proje yaptık dememek için uzak durduk. İzmit’in yarınları için ayrı ayrı katma değer üretmeye çalıştık. 

YENİ ÇINAR ÇOCUK EVLERİ GELİYOR

Bunlardan bir tanesi Çınar Çocuk Evleri. İlkini Yeşilova’da açmıştık. Tüysüzler Mahallesi’nde de ikinci Çınar Çocuk Evi’miz açılışa hazır hale geldi. 3’ncü ve 4’ncü Çınar Çocuk Evlerinin temelini de Tepeköy ve Erenler mahallelerinde attık. İnşallah 2023 yılında faaliyete geçirmiş olacağız. 

VATANDAŞ GÜLÜMSE KAFELERDEN ÇOK MEMNUN

İzmit’i bütünüyle bir yaşam alanı haline getirmeye çalışıyoruz. İnsanların yaşam standartlarını yükseltebileceği alanlar yapmak istiyoruz. Özellikle Lavanta Parkı ve Gülümse Kafelerimiz halkımızın en çok memnun olduğu yaşam alanlarımız. Fiyat politikasının düşük olması ve kamu kurumu güvencesi verdiği için Lavanta Parkımı ve Gülümse Kafelerimizi, İzmit’i bütünüyle bir yaşam alanına getiriyoruz cümlesine somut örnektir” ifadelerini kullandı.