“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak yaktığı bağımsızlık meşalesini 104 yıldır taşıyoruz.

Bu meşaleyi bugün hala söndürme emelleriyle; binlerce şehidimizin kanıyla kazanılan topraklarımızı özelleştirme adıyla peşkeş çekenlere, milletimizin bağımsızlığına kararnamelerle, hukuka aykırı kararlarla zincir vurmaya çalışanlarla, terör örgütleri ile kol kola girip istedikleri zaman ‘kardeşim’ diye seslenip istedikleri zaman ‘bunlar kötü’ diyenlerle, FETÖ’nün eteğinden ayrılmayıp başımıza bela edip bugün başka tarikatlar karşısında el pençe divan duranlarla mücadele içerisindeyiz.

Atatürk’ün 104 yıl önce bugünleri ön görerek yazdığı Gençliğe Hitabe’yi tekrar tekrar okuduğumuzda anlıyoruz ki, hitabede bahsi geçen gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içerisinde olan iktidar sahipleriyle karşı karşıyayız. Hepsi bir yana kendi vatanının gençlerini bu kadar yıpratan, geleceklerine ket vuran, kısıtlayan, fırsat eşitliği yaratmayan, kürsü başından ülkeden kovan, linçleten ve kendi partisinden olmayanları gözü kapalı harcayan bir iktidar ile karşı karşıyayız.

Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Ne Cumhuriyetimizi, ne gençlerimizin geleceğini, ne de güzel vatanımızın bir karış toprağını keyfi tutumlarla peşkeş çektirmeyeceğiz.

Ülkemizi bu zihniyetin elinden kurtarmaya çok az kaldı. Cumhuriyeti koruma görevi sadece gençlerimizin değil; söz konusu vatan olduğunda yaşının kaç olduğunu düşünmeden damarlarındaki o asil kandan aldığı kudretle genç kalan herkese emanettir.

Tüm gençlerimizin ve mevzu bahis Cumhuriyet olduğunda, vatan olduğunda kendini her daim genç hissedenlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlu olsun.

Kocaeli’de Avukat Sedat Koç’a AKP'lilerden saldırı! Kocaeli’de Avukat Sedat Koç’a AKP'lilerden saldırı!

19 Mayıs Cuma Günü saat 09.00’da İzmit Kültür Tepesi’nde düzenlenecek resmi törenin hemen ardından Ata’mızın manevi huzuruna çıkarak parti çelengimizi takdim edeceğimiz törene tüm halkımız davetlidir.”