Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Gölcük Belediyesi 75 personeli ile birlikte görev aldığı bölgede depremin yaralarını sarma çalışmalarına destek veriyor. Bölgede Kocaeli’de görev yapan belediye başkanları ile birlikte görev alan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Hatay Antakya Defne ilçesinde, Gölcük Belediyesi ekiplerince yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Defne’de 22 araç ve 75 kişiyle sahada çalışmalara destek verdiklerini söyleyen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Ekiplerimiz Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta da arama kurtarma faaliyetinde bulundular. Dün ve bugün Defne’de iş makinaları ile kurtarma faaliyetlerine destek olduk. Defne’de depremzedelere; bugün 1000, yarın da 1500 kişilik sıcak yemek ikram edeceğiz. Temizlik işlerimiz 2 çöp kamyonu ile temizlik çalışmalarına başladı. İş makinaları ile, enkazların kapadığı yolları açmaya öncelik vereceğiz” dedi.

ALLAH MILLETIMIZE DEVLETE ZEVAL VERMESIN”

Başkan Sezer, Sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutladı! Başkan Sezer, Sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutladı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyeleri ile yardım malzemelerini direkt mağdurlara ulaştıracaklarını belirten Başkan Sezer, “Burada, Defne Kaymakamlığı desteği ile bir okul spor salonunu da yardım deposu olarak tahsis ettirdik. Yardım tırları buraya gelecek. Sonra küçük araçlarla Defne mahallelerinde dağıtım yapacağız. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, çalışmalarla ilgili, Defne kamu görevlilerinin de dahil edildiği koordinasyon toplantısı yaptı. İlçelerimiz azimle çalışıyor. Defne’de büyük hasar var ama yaraların sarılması için devlet tüm imkanlarını kullanıyor. Çok sayıda özel iş makinası da kurtarma çalışmalarına destek veriyor. Allah milletimize, devlete zeval vermesin” diye konuştu.

“GÜN BİRLİK OLMA VE YARALARI SARMA GÜNÜ”

Yardımsever hemşehrilerine teşekkür eden Başkan Sezer, “Gölcük Belediyesi organizasyonu ile hemşehrilerimizin desteği ile deprem bölgelerine şu ana kadar 29 tır yardım malzemesi gönderdik. Gölcük’te tabiri caizse bir yardım seferberliği var. Yardımsever hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum. Yine; bireysel ve kurumsal olarak yardım tırları gönderenler de oldu. Bunları da yönlendirdik. Bu şekilde giden 9-10 tır yardım malzemesi daha daha var Gölcük’ten. Gün birlik olma ve organize şekilde yaraları sarmak için elbirliği ile çalışma günüdür. Allah her türlü afetten milletimizi muhafaza eylesin” şeklinde konuştu.

5-65

2-148