Kooperatifler Birliği ve Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası’nın aldıkları kontak kapatma eylemi yapılmadan uzlaşma ile son buldu: Ulaşım zamlanacak.

Kooperatifler Birliği ve  Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası eylem kararı Büyükşehir  Belediye  Başkanı Tahir Büyükakın’ın devreye girmesi ile sona erdi. Sabah 06.00’da ilk seferle birlikte eylem yapma kararı alan minibüsçüler, UKOME’den çıkan yüzde 36 oranındaki zam uygulanana kadar eylem yapacaklarını duyurmuştu. Minibüsçülerin eylemi dün gece başlamadan bitti. Devreye Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın girdi, anlaşma sağlandı.

TAM 6.5, ÖĞRENCİ 4 LİRA OLACAK

Bayramdan sonra minibüsçüler 7,5 lira yerine şehir içinde tam binişleri 6,5 liraya taşıyacak. Aynı zamanda tüm hatlara yüzde 36 yerine şehir içi ulaşımda olduğu gibi yüzde 18 zamla taşıma yapacak. UKOME’ nin aldığı 7,5 liralık zammı tamamlamak için ise Büyükşehir, toplu taşıma yapan özel halk otobüslerine destek verecek. Ulaşıma yapılan yüzde 18 zamla birlikte şehir içinde tam bilet 5 lira 50 kuruştan 6 lira 50 kuruşa, indirimli bilet 3 lira 80 kuruştan 4 lira 50 kuruşa, 3 lira 40 kuruş olan öğrenci bileti ise 4 lira oldu.

Muhtar Varol açıkladı: "AKMEŞE eyleme hazırlanıyor!" Muhtar Varol açıkladı: "AKMEŞE eyleme hazırlanıyor!"