MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kurban Bayramı namazının ardından gazetecilere yaptığı ilk açıklamada Türk Tabipleri Birliği'nin kapatılması gerektiğini savundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı namazının ardından Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti; ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Konya’da Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya'nın görev başında bir hasta yakınının silahlı saldırısına uğraması sonucu hayatını kaybetmesi sonrası Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve çeşitli meslek örgütlerinin sağlıkta şiddete karşı düzenlediği protestolara değinen Bahçeli, şunları söyledi:

"En son olarak bir doktor kardeşimiz hayatını kaybetti, büyük bir üzüntü içinde olmamız gerekirken, sözde meslek grupları toplumsal kargaşa yaratmak ve siyasi iktidarı istifaya davet ederek, zillet ittifakının yandaşları gibi hareket etmişlerdir. Bunlar ülkemizin hayrına değildir.

Şehitlerimiz varken, Türkiye'de şiddetten yararlanarak, bunlarla ilgili toplumsal değerlendirmelere şiddeti nasıl önlememiz gerektiğine dair milletimizi aydınlatma çabaları varken, Türkiye'nin her yerinde 50-60 kişiyi geçmeyen kişilerle, polisimizle çatışmak kimsenin hakkı değildir."

Kılıçdaroğlu: "Bu sınava girmeyin" Kılıçdaroğlu: "Bu sınava girmeyin"

'TTB kapatılmalıdır'

Bahçeli, "3-5 ne idüğü belirsiz, kuruluşlarla bir yere varmak mümkün değildir. TTB kapatılmalıdır, hekim kardeşlerimiz yeni bir organizasyona gitmelidir. Anarşist yüzlü insanlardan mesleği kurtarmalıdır." ifadelerini kullandı.