Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ertuğrul Çınar, Kocaeli'deki belediye başkanlarına işçi ücretlerine iyileştirme yapılması konusunda çağrıda bulundu.

Bir sınıf  için EHLİYET ALMA YAŞI düşürüldü! Bir sınıf için EHLİYET ALMA YAŞI düşürüldü!

Başkan Çınar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Tüm emekçilerin yaşadığı gibi gündelik hayatımızın her anında hizmet üreten, doğumdan ölüme her anında görev alan belediye emekçileri de enflasyon ve hayat pahalılığı girdabında çok zor günler geçirmektedirler. Tüm Dünya da olduğu gibi ülkemizin de içinde bulunduğu enflasyon ve alım gücünün her geçen gün daha da hayatımızı zorlaştırması sonucunda Hükümetimiz tarafından bu konuda öncelikle kamu çalışanları olmak üzere daha sonra asgari ücrette iyileştirmeler yapılmıştır. Emeğiyle çalışan alın teri döken tüm emekçilerin bu iyileştirmelerden faydalanması gerektiğini düşünmekteyiz.

ZAMLAR BİRKAÇ AY İÇİNDE ERİMEKTE

İşyerlerimizde yapılan Toplu İş Sözleşmeleri imzalandığında belki de rekor zam denecek seviyede imzalansa da sürekli yükselme eğiliminde olan fiyatlar nedeniyle alınan zamlar birkaç ay içinde erimektedir. Ülkemizde yaşanılan ekonomik zorluklardan çıkılması için tüm emekçiler üretime katkı sunarak her zaman elinden geleni yapmıştır ve yapmaktadırlar. Belediye çalışanları ise gündelik hayatımızın olmazsa olmazı olarak emek sarf etmekte ve hizmet üretmektedirler.

BELEDİYE BAŞKANLARINDAN TALEBİMİZ

Zaman mesai kavramı olmaksızın salgın hastalıklarda, yaşanılan deprem sel felaketleri başta olmak üzere her zaman en başlarda rol almışlardır. Belediye emekçileri her zaman bu hizmeti üretmeye de devam edeceklerdir. Bu nedenle belediye başkanlarımızdan talebimiz; belediye emekçilerinin de alım gücünü artırmak adına ücretlerinde iyileştirmeler yapılması, dolayısıyla çalışanlar arasında ücret dengesinin sağlanması adına ek zam protokollerinin yapılmasıdır.