İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, Başiskele Belediyesinde oy birliğiyle belediye başkanına araç satın alma yetkisi hakkında açıklamada bulundu.

İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, Başiskele Belediyesinde oy birliğiyle belediye başkanına araç satın alma yetkisi açıklamada bulunmuştu. 

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü ise "Sayın Başkan, Siz meclisten araç almak için BORÇLANMA yetkisi isterken, biz ÖZKAYNAKLARIMIZLA; bir sepetli araç ve bir ekskavatör olmak üzere; iki iş makinasını borçlanmadan HALKIMIZIN HİZMETİNE sunacağız.
İlginize çok teşekkür ediyoruz. Bizi izlemeye devam edin. Ayrıca detaylı bilgi almak isterseniz, bir telefon kadar yakınız. Başiskele’de İşler Güzel İşler!" açıklamasını yapmıştı. 

Şakoğlu sosyal medya hesabından bir açıklama daha yayımladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

12 BELEDİYEDE KARLI OLAN İŞ İZMİT BELEDİYESİNDE NEDEN KARLI DEĞİL?

"1- Sayın Başiskele Belediye Başkanı @mehmetyasinozlu ilk sorum şu asfaltını kim döküyor, yolunu kim açıyor parklarını kim yapıyor, sosyal tesis ve spor alanlarını kim yapıyor, belediye binanızı kim yaptı? Ya da belediyenizin işlerinin ne kadarını KBB yapıyor diye mi sormalıyız?

2- Bütün bunların yanında sen konuyu tam anlayamamışsın. Belediye meclisinizde tutanaklarda da yazdığı gibi ‘Satın alma daha karlı’ dediniz mi, demediniz mi? KBB dahil 12 belediyede karlı olan iş İzmit Belediyesinde neden karlı değil.

3- Ayrıca 20 küsur milyon kredi kullanma hakkını meclisten bin türlü zorlamayla aldığımız ve Devlet Malzeme Ofisinden satın aldığımız araçların değeri bugün 80 küsur milyon olmuşken satın alma ya da kiralamadan hangisinin karlı olduğunu konuşuyoruz öyle mi?

4- İzmit Belediyesi olarak kendi kaynaklarımızla aldığımız araçları buradan hiç yazmıyorum. Sayın başkan siyasetsiz ve Allah hakkı için soruyorum 16 yıl boyunca İzmit’i yöneten sizin belediyelerinizden bir tanesi bile bu kredi yetkisini isteseydi++

Sağlık Bakanlığı açıkladı: Vaka ve ölüm sayıları artışta! Sağlık Bakanlığı açıkladı: Vaka ve ölüm sayıları artışta!

5- ve meclis üstünlüğü de sizde olsaydı yine KBB dahil 12 belediye aynı tepkiyi mi verecektiniz? Soruyu Allah için sorduğumun altını özellikle çizmek istiyorum. İşini halka hizmet etmek için yapan bütün Başiskele Belediyesi çalışanı kardeşlerimi de sevgiyle selamlıyorum"