İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde İzmit Mahalle Başkanları ile bir araya geldi. Programda konuşan Aydın; ““Bıkıp usanmadan vatandaşa ulaşın” dedi.

Programa İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, ilçe başkanları, mahalle başkanları ve partililer katıldı. 

GENEL BAŞKANIMIZ SİZE ÖNEM VERİYOR

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız; “Sizler hem bitkinin kökü hem başağı hem de hasatsınız. Sizler olmazsanız bizim burada olmamızın bir amacı yok. Genel başkanımız mahalle başkanlarına, mahalle teşkilatlanmalarına çok önem veriyor. Herkes ile irtibatı olan insanlarsınız. Seçim zamanı, üye kaydı yaparken ve daha bir çok olayda sizlere başvuracağız.

İKTİDAR AMAÇ DEĞİL ARAÇ

Eksiklerimizin farkındayız. Kurulduğumuz günden bu yana hemen hemen bütün mahallelerde teşkilatlandık. Teşkilatlarımızdakilerin hem tavanda hem de tabanda aynı duyguları paylaşmalıyız. Önümüz seçime en fazla 15-16 ayları kaldı. Bu saatten sonra sizinle daha fazla diyalog halinde olmamız lazım. Aramızdaki iletişim, sevgi bizi iktidara taşıyacak. İktidar bizim için amaç değil, araçtır. Dün bir parmağında yüzük varken bugün milyar dolarların hesabını yapacaksak Allah bize o mevkiiyi nasip etmesin. Biz Türk Milliyetçisiyiz, Atatürkçüyüz. Türkiye’nin tamamını kucaklayabilecek bir anlayışa sahibiz. Millet, vatan, Atatürk diyen herkes bizimle yürüyebilir” dedi.

BURAYA GETİRİP ASALIM MI?

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ı Bingöl’de şehit yakınına ettiği küfür hakkında da konuşan Yıldız; “Basın, hipokrat yemini etmiş bir doktor gibidir. Genel Başkanımız Meral Akşener’in Bingöl programına biz de katıldık. Biz buradan giderken bir heyet ile gittik. O provokasyon yapılacağını biliyorduk. Türkkan’ın etmiş olduğu küfür asla kabul edilebilir değil. Bunu kabul ediyoruz. Bu konunun bu kadar yaygara yapanlara sesleniyorum; aynaya geçip yüzleşsinler. Sayın milletvekilimiz hatasını kabul edip istifa yaptı. Ne yapalım? Buraya getirip asalım mı?

KİMSEYE HAKARET EDEMEYİZ

Allah’ın sureleri ile dalga geçen adamlar şimdi büyükelçilik görevinde bulunuyor. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e neler yapıldığını biz biliyoruz. Demirden korksak trene binmezdik. İlk seçimde Kocaeli’den milletvekili çıkarabildik. Kocaeli’nin oyunun yarısını alabilmek için elimizden geleni yapacağız. Biz hassasiyetler ile kurulduk. Bırakın şehit yakınına hakareti, kimseye hakaret edemeyiz. Böyle bir dünya görüşümüz olamaz” şeklinde konuştu.

HEDEF TUTMAZSA İSTİFA EDECEĞİM

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız son olarak; “12 ilçenin başkanları benim kardeşim gibidir. Sevgi yumağı ile birbirimize bağlandık. Körfez ilçemizin 117 bin seçmeni var. Körfez ilçesinde 3 bin 200 üyemiz var. Aynı nüfusa sahip olan diğer ilçelerde üye sayımız ise 300-400 arası. Üye sayısında ben bir hedef belirledim. Ocak ayına kadar yani 47 günde üye sayısı hedefimi tutturamazsam görevden ayrılacağım. Biz mevkilerimizi, makamlarımızı namus bildik” ifadelerini kullandı.

resize_d

resize_a

TESADÜFEN BİR ARAYA GELMEDİK

Yıldız’ın ardından konuşan İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın; “İYİ Parti, hikayesi olan bir partidir. Bu partidekiler tesadüfen bir araya gelmiş insanlar değil. Bu ülke artık tek kişinin malı mülkü haline dönüştü. Demokrasiyi içselleştirmeye çalışan Türkiye’de demokrasi yara almaya başladı. Koskoca ülkenin insanları bir zalime teslim olur hale geldi. Olanları artık Türkiye görüyor. İYİ Parti risk alarak, kararlılık ile devam ediyor.

ONLARIN KORKULU RÜYASI HALİNE GELDİK

İYİ Parti’nin ortaya çıkardığı tablo, ileride Türk siyaseti yazıldığında konuşulacaktır. İYİ Parti ile birlikte Türkiye’de dengeler değişti. Zalime karşı karakter ortaya koyabilenlerin partisi olduk. Siyasal iktidarın başı döndü. Ring ortasına düşmüş boksör gibiler. Öyle bir yumruk yiyecekler ki 2.80 düşüp devrilecekler. Her türlü ahlaksızlık siyaset aracı haline geldi. İnsanların aç ve sefil yaşadığı bir dönemde her şey tıkırında dediler. Herkes ile dalga geçiyorlar. İYİ Parti’nin varlığı onların korkulu rüyası haline dönüştü.

ADAMIN YÜRÜYÜŞÜ DEĞİŞTİ

Biz klavyenin başına geçip sabaha kadar ahkam kesmiyoruz. Sokakları karış karış geziyoruz. Önceki seçimlerde diğer partiler sadece sçeim döneminde çalıştılar. Biz sürekli çalışıyoruz. 20 Ocak 2020 tarihi Genel Başkanımız Meral Akşener’in bütün ülkeyi sokak sokak gezeceğim dedi günden bu yana yaklaşık 2 sene geçti. Bu söylemden sonra iktidarın ezberi bozuldu. Recep Tayyip Erdoğan, rüyasında İYİ Parti’yi görmüyorsa ben adımı değiştiririm. Adamın yürüyüşü, konuşması bile değişti.

HALKI KANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Döviz ve enflasyon aldı başını gidiyor. Erdoğan, ben ekonomistim diyor. Üniversite diplomasını bile gösteremeyen adam ben ekonomistim diyor. Madem sen ekonomistsin bu ülke neden açlık sınırında? Bugün gideceğini anlayan AK Parti, her zaman yaptığını yaparak provakosyon üstüne provakosyon kurduğu bir dönemin içerisinde. Yandaş medya organları ile halkı kandırmaya çalışıyorlar. İnsanlar artık gerçekler ile yüzleşebiliyor.

ÜLKEDE KORKU DEVRİ BİTTİ

Unutmayın bugüne kadar en büyük silah olarak korkuyu seçtiler. Bu korkunun gücü ile insanları istediği şekile sokabileceğini düşünen AK Parti’nin bu silahı da elinden gitti. Neden? Çünkü artık İYİ Parti var. Bugün mecliste grubu olan bir partinin geleceği öngörme konusundaki başarısı, onları korkutuyor. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, bir partinin lideri yani Akşener’e ‘seni hapse attıracağım’ dedi. Akşener ise Manisa mitinginde elinde bavul ile ‘Erdoğan hapse girmeye hazırım’ dedi. O gün bu ülkede korku bitti. Devlet gücünü eline aldığında aslan kesildiğini sanıyor” ifadelerini kullandı. 

resize_c