"CHP'nin içindeki AKP işbirlikçilerini biliyoruz" demişti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vakti zamanında..

O halde inşallah, bilgilerine dayanarak karar verir listelerde yer alacaklara..

Kocaeli ile özellikle kendisinin ilgileneceğini vurgulaması, tamamen yardımcılarının yönlendirmeleriyle hareket etmeyeceğini düşündürtüyor ve bu düşünce içimi serinletiyor doğrusu!

Önce bir tepeden bakalım: CHP’nin EN TEPESİNDE NELER OLUYOR?

14 MAYIS’TA yapılacak olan seçim Kemal Kılıçdaroğlu’nun son seçimi.

Cumhurbaşkanlığını kazansa da kaybetse de (Allah korusun) CHP’de genel başkanlığa dönmeyecek. Genel başkanlığın boşta olması da CHP’de ‘üst düzey siyasilerin’ kuşkusuz iştahını kabartıyor.

Bu sebeple en tepede en az son 1 yıldır, 14 Mayıs’a odaklanmaktan ziyade en tepedeki taht oyunlarına göre dizayn mücadelesi sürüyor.

Bu dizayn mücadelesi bu yazının odak konusu değil.

Bu yazının odak konusu; KAMU NAMUSUYLA hayatı boyunca hareket etmiş bendenizin yine KAMUYA borçlu olduğum (aylar önce yazacağımı not düştüğüm) HARUN ÖZGÜR YILDIZLI yazısı.

Neden İl Başkanlığı döneminde yazmadım bu yazıyı?

Çünkü ben geçtiğimiz yıl boyunca '5li çete ile ticari ilişkileri’ bu derece ‘ortalara’ dökülmüş CHP’li bir il başkanının bir de milletvekilliğine aday olacağını düşünemedim. (Acı bir tebessüm)

Düşünemeyişim salaklığımdan değildi kendi cüret etse bile kendisinin Genel Merkez'den kabul göreceğini düşünüyor olması pişkinliğiydi beni gafil avlatan! 

Ulu orta ayan beyan ve daha da vahimi AKP'lilerin ağzına bile ti'ye alınacak denli düşmüş olan Yıldızlı'nın bu pişkinliği göstereceğini zerre kadar düşünmedim evet malesef.

Kendi köşe yazılarıma da uzun bir ara vermiştim.

Nihai olarak da yerelde CHP'yi Sn. Orhan Balcı'nın sorumluluğuna verdiğimden orada olup bitenlerle çok ilgilenecek fırsatı bulamadığım da bir gerçektir.

Ancak adaylığını açıkladığı günden itibaren içimdeki huzursuzluk zonkladıkça geçiştirdiğim halde pazar günü CHP'yi içeriden son haliyle bilgileriyle güncelleme fırsatım oldu.

*

Teşkilat lakabıyla: Hazreti Harun (!)

Kendi söylemleri olduğu iddia edilen cümleler

“Oğuz’a 15 milyon gömdüm (CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı)

“Gece yarısı genel merkezden arandım istifa etmem söylendi öyle istifa ettim aday oldum”

*            

Kısa il başkanlığı süresi boyunca; CHP gibi bir partinin İl Başkanı olarak AKP’ye muhalefet yapmadığıyla eleştirilecek olan Harun Yıldızlı ile ilgili spekülasyonlar gün be gün ayyuka çıkacak ve  AKP Kocaeli Milletvekilleri basın üzerinden “İhale kovalayacağına il başkanlığı yap” manşetleri attıracak beyanatlarla kendisiyle dalga geçecekti.

*

Dün gece oturdum. Son yıllarda farklı basın kuruluşlarında hakkında çıkan haberleri google'layacak ve kendi değerlendirmelerimle yine bugün yazacaklarımı yazacaktım.  Ama işlemi yaptığımda kısa süreli şok geçirdim çünkü basında geçmiş senede yapılmış haberlerin neredeyse hiçbiri döküme yansımamıştı bu da şu anlama geliyordu: Temizlik yapılmıştı!

CHP gibi bir partinin AKP'ye 20 yıldır kaptırmış olduğu Kocaeli'de üşenmeyin siz de kendisinin ismini yazıp bir google'layın bakalım!

Hakkında neredeyse HABER kalmamış!

Niye mi? Aynen AKP milletvekillerinin dalga geçtiği gibi AKP'den ihale kovalamaktan bi tek 5'li çete haberleri vardı bolca onları da lüzum gördüğünden çoğunu kaldırtınca ortada kendisi adına pek haber kalmamış böylelikle demek ki. Varın siz burdan hesaplayın MUHALİF CHP İL Başkanı'nın ne kadar MUHALEFET yaptığını!

*

MAHİR BAŞARIR gibi bir KALİTELİ ŞAHANE MUHALİF CHP Mersin Milletvekili cansiperane bir eforla  AKKUYU NÜKLEER SANTRALinin nasıl bir MİLLİ GÜVENLİK sorunu olduğunu deşifre ederken aşağıda izleyin kendisini ve çırpınışını ardından CHP Kocaeli geçmiş dönem İl Başkanı şimdi ki 'adaylığını garanti gören milletvekili aday adayı "Hz. Harun'un" iş yaptığı Akkuyu Nükleer Santrali'ni okuyun küpürlerde.

*

*

Arşiv konusunda hassasımdır Allah'tan zamanında yedeklediklerimi buldum çıkardım ama düne yetişmedi yazı... Doğum günü kutlamalarımızı ve bir Seçime giriş yazısını öncelikle yazmam gerekiyordu.

*

İl başkanlığı görevinde kaldığı sürede Karamürsel, Kartepe, İzmit, Derince, Dilovası, Çayırova ilçelerini komple kendisine göre revize etti.

Pazar günü ilçelerin her birisinin kendi 14’ünü belirlediği KİM SORARSA temayül yoklamasında eliyle dizayn ettiği ilçelerin kendisini 1. Sıraya koyacağını tahmin etmek için çok zeki olmaya gerek yok.

*

8 kişilik olduğu söylenen kurulda ‘Kocaeli’nin patronu’ olarak nitelendirilen Oğuz Kaan Salıcı aracılığıyla ilçeler tarafından hazırlanmış 14lü listeler Kılıçdaroğlu’nun masasına konacak.

*

Mantık olarak siyasette mastır yapma seviyesine gelmiş olan Sayın Kılıçdaroğlu 1. sırada göreceği Harun Özgür Yıldızlı’nın adına bir anda tutulup tav olmayacak kuşkusuz.

Teşkilatı kendi eliyle yapanın adının 1.sırada yer almasından etkilenmeyecek dürüstlük ve siyasi tecrübede olduğunu düşünürsek şayet Sayın Kılıçdaroğlu masasının diğer yanında duran dosyayı açacak bu kez doğal olarak.

Masanın diğer yanında olan dosya ne mi?

Ben götürmedim. Ben de hazırlamadım hatta. Sadece bunca yıllık siyasi tecrübemle yerelde havada uçan kuşun dahi genel merkezlere konduğu konusunda biraz olsun bilgiliyim.

*

Bilgili olduğum bir diğer konu da Kemal Kılıçdaroğlu’nun sadece CHP’yi değil 20 senedir şişkinlikten patlamak üzere olan MUHALİF KİTLEYİ TEMSİL ETMEK İÇİN BİR KEZ DAHA YOLA ÇIKTIĞI gerçeği.

Türkiye’yi AKP ihaleleriyle gerçek anlamda sömürdüğü iddia edilen malum şirketlere ‘5li ÇETE’ ismini kendisi koyarak MUHALİF KİTLENİN GÖNLÜNE TAHT KURMUŞ bir lider Kılıçdaroğlu.

*

O yüzden bu işler o kadar kolay değil!

*

Ben tekrar tekrar satırlara boğmak istemiyorum sizleri.  Küpürler anlatsın!

Akkuyu Nükleer Santrali'nin 9 Nisan 2015 tarihinde yapılan deniz hidroteknik yapılarının “Anahtar Teslimi" projelendirilmesi ve inşası ihalesini Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’nin kazandığı.

Rus ortakların 2017 yılında yüzde 49 hisseyi Türk firmalar Cengiz Holding, Kalyon ve Kolin İnşaat’a sattığı.

Kandıra yolunun yapımın üstlenen Kalyon İnşaat’a ait Karacayol firmasının nakliye işlerinde Harun Yıldızlı’nın tırlarının çalıştığı.

Yıldızlı aynı zamanda TOGG'un da taşeronlarından.

172f1615-a9d1-44d2-8d00-4ab49965225c

https://www.kocaelibarisgazetesi.com/makale/9392643/aysun-ozcan/yildizlidan-radiye-hanima-hodri-meydan

https://www.ozgunkocaeli.com.tr/haber/9540046/mhpli-kurt-chpli-yildizliya-nukleer-santral-uzerinden-yuklendi

https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/9422066/anlasilan-harun-bey-teleferige-de-taseron-olmak-istiyor

https://www.kocaelizirve.com//yazi/tahsin-keskin/chp-kocaeli-il-baskani-harun-yildizli-ya-kim-ihale-verdi/8193245/

https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/9384048/tutustan-yildizliya-ihale-kovalayan-baskan-gondermesi#

https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/10405530/buyukakin-yildizliya-besli-ceteyle-cevap-verdi-hala-cevap-verecek

https://www.kocaelidenge.com/haber/9364680/chp-kocaeli-il-baskani-harun-yildizli-icin-sok-sozler-besli-ceteye-taseronluk-yapan-il-baskani-kim-ak-parti-milletvekili-savasi-baslatti

Bunlar gibi bir dizi link daha var.

14b00432-1aeb-425f-a229-bc5ed381047a

a8a1a47b-26d3-4e1c-9507-3847e760948b

4053b238-ff15-4d66-921a-3532272e53a5

11 (2)

a1bfd20a-6e7c-407e-ad76-f1a8ad7e2236

11 (3)

ÜZGÜNÜM AMA GEÇTİM CHP'yi ben gibi çileli bi muhalifin kesinlikle razı gelmeyeceği bir ETİK  DIŞI ZİHNİYETTİR BU OLA GELENLER!

Her şey ayan beyan ortada. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu listede vereceği KARAR İLE BİR ZİHNİYETE KARAR VERECEK DEVAM MI TAMAM MI diye, bir isme değil!

BU zihniyet korkunç: 'Ticari ilişkide bulunabilir'' diyen muhtemelen de bu ticari ilişkilerden kendisi de mamalanan bir kesim var ve bir de benim sizin gibi bu ilişkileri asla AHLAKİ, ETİK BULMAYAN safi muhalif ve namuslu olmaya çalışan kesim!

Seçim senin sayın Kılıçdaroğlu, seçim senin!