Konuştuğu zaman habire küfreden, habire hakaret eden 2 ortak. Kim bunlar arkadaşlar?

Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor muhabbetle kucaklıyorum. Soruyorum size nasılsınız? Peki 14 Mayıs’ta nasıl olacaksınız? Hepimiz 14 Mayıs’ta çok daha mutlu olacağız değil mi arkadaşlar? Size bir soru sorayım çok kazık değil normal bir soru. Bilene çaylar benden, şirketten! 14 Mayıs’ta iki ortak çok üzülecek! Tarif edeyim ortakları size. Konuştuğu zaman habire küfreden, habire hakaret eden 2 ortak. Kim bunlar arkadaşlar? Erdoğan ve Bahçeli değil mi? Doğru bildiniz! Hepiniz de doğru bildiniz, beni iflas ettireceksiniz.

Emanetinizi sonuna kadar korumaya çalıştım

Değerli arkadaşlar 5 yıl önce yine bugünlerdi, sizden bir emanet aldım. Emanetinizi sonuna kadar korumaya çalıştım, elimden geleni yaptım. Sabah akşam çalıştım, gece gündüz arkadaşlarımız ile çalıştık, tüm partimiz, vekillerimiz canla başla tüm engellemelere rağmen çalıştık, büyük bir gayret sarf ettik ve sizin yine huzurunuza geldik. Bizim çalışmamızdan çok rahatsız olmuşlar ki; vekilinizi, cezalandırmayı düşündüler, cezaevine attılar ve yine biz oradan çıkarak vekiliniz olarak yola devam ettik ama bunu hangi sihirli cümle ile yaptık arkadaşlar? Direnmek Yaşamaktır (Berxwedan Jîyane) dedik!

Gideceklerini anladılar arkadaşlar, ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar

Bizim yükselişimizi hazmedemiyorlar! Siyasi darbe dedi suç işleri bakanı 14 Mayıs için, anayasal suç işledi. Bugün Kocaeli Adliyesi’nden hakkında suç duyurusunda bulunduk. Gideceklerini anladılar arkadaşlar, ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Sahada bize saldırtıyorlar, bürolarımızı taşlattırıyorlar, ne yapacaklarını bilemez haldeler ama herkes şunu iyi bilsin ki; o siyasi darbe diyen suç işleri bakanına 14 Mayıs’ta bu halk cevabını verecek!

Onlar sadece ve sadece zulüm ve çıkar için birlikteler!

Kokuşmuş bir düzenleri var! Ben size Meclis’i anlatayım; Cumhur Zulüm İttifakını anlatayım, onlar sadece ve sadece zulüm ve çıkar için birlikteler. Kendi arkadaşlarını bile satıyorlar bunun için! Sinan Ateş cinayeti; katili kaçıran insan kimin evinde ortaya çıktı? MHP’li Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un evinde çıktı değil mi? Bunu bilmeyen var mı? Peki polis tutanağına bu yazılacaktı, yazıldı, savcılıkta tutanaktan isim çıkartıldı! Düşünün kendi arkadaşları ölüyor ve yine biz bu derin, karanlık cinayetlerin sorgulayıcısı yine biz oluyoruz! Kendi arkadaşlarını bile satıyorlar!

Uygur Türklerine yapılan zulmü görmezden gelen AK Parti Cumhur Zulüm İttifakıdır!

Bakın Uygur Türkleri ile ilgili yıllardır istismar yapanlar derler ki: “Uygur Türklerine biz sahip çıkıyoruz.” İnanın ki 5 yıldır biz zulmün her çeşidine karşıyız. 5 yıldır Uygur Türklerine yapılan zulmü görmezden gelen AK Parti Cumhur Zulüm İttifakıdır Çin ile yaptığı kredi anlaşmaları için bunları unuttular. Ben Kocaeli Milletvekiliniz olarak bu konuda o kadar baskı yaptım, zulmün rengi sorulmaz dedim ki fakat bize MHP Grup Başkanvekili Erhan Akçay dedi ki: “E ne yapalım? Çin’e savaş mı açalım?” dedi, Çin’e savaş aç demiyorum 3 kuruş için kardeşim dediğin insanların onurunu, itibarını satma diyorum!

Bize saldırıp engellemeye çalışan müfterilere buradan cevabımız; biz bu ülkede barıştan, huzurdan, kardeşlikten başka bir şey istemiyoruz!

Değerli arkadaşlar yargının hali bir felaket! Yargının neresine güveneceksiniz? Bakın günlerdir bize saldırılıyor, Darıca’da bürolarımıza saldırılıyor, 4 kez saldırı yapıldı, camlar kırılıyor saldıran ortada, gözaltına alınıyor, karakola gidiyor “Ben kırdım.” diyor gözaltından serbest bırakılıyor, tekrar camlarımızı kırıyor, tekrar gözaltına alıyor tekrar savcı gözaltından serbest bırakıyor, tekrar kırıyor tekrar bırakılıyor biz seçime bu şartlar altında giriyoruz! Bize saldırıp engellemeye çalışan müfterilere buradan cevabımız; biz bu ülkede barıştan, huzurdan, kardeşlikten başka bir şey istemiyoruz! İstediğiniz kadar uğraşın, ateş bacayı sardı, korku dolusunuz ama kurtulamayacaksınız, bu halktan kurtulamayacaksınız!

Bu seçim Adalet adı altında Zulümat Bakanlığı yapan Bekir Bozdağ ile “adalet” diye haykıran Emine Şenyaşar’ın arasındadır!

Bu seçimin çok çarpıcı bir ili var! Urfa’da bir adayımız var Ferit Şenyaşar. Annesi ile birlikte neredeyse 800 gün oldu adalet nöbeti tutuyor! Destansı bir adalet nöbeti tutuyor! Onun karşısına kimi koymuşlar? 1.5 yıl boyunca zulümlerini ortaya koyduğum Zulümat Bakanı’nı aday göstermişler! İşte arkadaşlar bu seçim bunun seçimidir! Adalet adı altında Zulümat Bakanlığı yapan Bekir Bozdağ ile canla başla sıcak soğuk demeden kar kış çamur demeden “adalet” diye haykıran Emine Şenyaşar’ın arasındadır!

Eylem Arzu Kayaoğlu Hanımı almadan gitmem Ankara’ya ona göre!

Bizi Meclis’e gönderdiniz, bana tüm çalışmalarımdan dolayı hakkınızı helal ediyor musunuz? Ancak helal ediyoruz diyorsunuz ama daha rahmetli olmadık 5 yılımız daha var 5 yılın sonunda da helal edeceksiniz. Bakın burada bir arkadaşımız var, 2. Sıra adayımız Dersimli Eylem Arzu Kayaoğlu, hukukçu arkadaşımız. Bakın 2. Vekil adayımıza çok yakınız o yüzden en az 2 adayımız 3’e doğru gidiyoruz bakın eğer bu olmazsa, gevşek çalışmayalım Eylem Hanımı almadan gitmem Ankara’ya ona göre!

3. Sıradan aday; Kocaeli Emniyet Müdürü’ydü Veysel Tipioğlu hakkında işkenceci olduğu iddiaları var. İşkencede zamanaşımı olmaz arkadaşlar!

LÖSEV, erken tanı ve tedaviye erişim için çağrıda bulundu LÖSEV, erken tanı ve tedaviye erişim için çağrıda bulundu

Öyle adaylar çıkartmışlar ki karşımıza ellerini kaldır indir vekillerini tekrar getirmişler karşımıza çıkartmışlar. Bakın iktidarın bir dediğini iki etmeyen rektör 1. Sıra adayı! Biz onun hukuksuz ihaleleri, adrese teslim ihaleleri için çok soru önergesi verdik ama cevap alamadık. Şu anda ne yapıldı? 1. Sıradan aday! 3. Sıradan aday; Kocaeli Emniyet Müdürü’ydü Veysel Tipioğlu. Kim bu Veysel Tipioğlu? Urfa Halfeti’de işkence yapılmıştı, 51 vatandaşımız karakolun önünde yüz üstü yere yatırılıp polis botları ile kafalarına basılmıştı. TEM’de olmadık işkenceler yapılmıştı, Şanlıurfa Barosu bunu 35 sayfalık bir raporda ispatlamıştı, işte o dönemin Şanlıurfa Emniyet Müdürü şu anda Kocaeli 3. Sıra AK Parti milletvekili adayı. İşkencede zamanaşımı olmaz arkadaşlar!

Kürt halkı masum ve tertemizdir, tüm zulümlere karşı on yıllardır barış, insan hakları, adalet demekten başka bir şey dememiştir!

Her şeyin hesabı sorulacak bunu bilin ama hiç utanmadan sıkılmadan bir dediklerini iki etmeyenleri aday gösterdiler. İşkence sabıkası olanları aday gösterdiler, Kürt halkının değerlerini ayaklar altına alanları aday gösterdiler. Bu Emniyet Müdürü bu Newroz’da sarı, kırmızı, yeşil renkleri newroz alanına aldırmadı! Bunları yapanı Kürt halkının değerlerini ayaklar altına alanı, insan hakları değerlerini ayaklar altına alanı getirmişler aday yapmışlar! Bunlara ne Kürt ne Türk oy verir! İnsan hakları ihlalliği yapanlardan ancak hesap sorulur! Bizler tüm arkadaşlarımız ile sahada canla başla çalışıyoruz! Bakın bu sarı şemsiyeyi Gebze Newroz alanına sokamadık arkadaşlar! Kim bunu yaptı biliyor musunuz? Veysel Tipioğlu emretti polisler sarı şemsiyeyi içeri alamadı! Niye? İçeride kırmızı ve yeşille buluşabilir, tehlike olabilir! Gökkuşağı renkli şemsiyeleri içeri almadılar, kırmızı montları, sarı başörtüleri, yeşil kazakları içeri almadılar! Ne var bu sarı şemsiyede arkadaşlar? Allah aşkına size soruyorum; bu kadar saçmalıklara imza atan bir anlayış Kürt’ün milli renklerini ayaklar altına alan bu anlayış sarı kırmızı yeşil bir araya gelmesin diye uğraş veren bu anlayış asıl işte Kürt meselesini ortaya çıkartandır! Kürt halkı masum ve tertemizdir, tüm zulümlere karşı on yıllardır barış, insan hakları, adalet demekten başka bir şey dememiştir! Değerli arkadaşlar sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum!