Hürriyet, “AKP'nin son 3 yılıyla, bu dönemin 3 yılını karşılaştırdığımızda bile, araçlara tam 13 milyon dolar, biz 8 milyon dolara yakın harcamışız." dedi

Büyükşehir Belediyesi, KAÇAK MOLOZ dökerken yakalandı! Büyükşehir Belediyesi, KAÇAK MOLOZ dökerken yakalandı!

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen meclis toplantısıyla ilgili makam toplantı salonunda basın toplantısı gerçekleştirdi. Hürriyet, AK Parti yönetimi döneminde İzmit’te araç kiralamalarına 50 Milyon Dolar para ödendiğini kamuoyuyla paylaşarak, “Peki, biz ne yapmışız? Kendi dönemimizi ve onların son 3 yıllarını karşılaştırdık. 2016, 2017, 2018 yıllarında dolar cinsinden yine araç kiralamalarına verdikleri kira bedelleri 13 Milyon Dolar. Bizim ödediğimiz ise 8 milyon dolar bile değil” dedi.

“3 YILDA 13 MİLYON DOLAR HARCAMIŞLAR”

Başkan Hürriyet devamında, “Bizim dönemimizde bakın o dönemdeki kur farkı, enflasyon, hayat pahalılığı böyle değildi. Bizim dönemimizde kriz derinleşti. Pandemi var, bugün 1 liraya aldığınızı yarın 10 liraya alamayacak duruma geliyorsunuz. Buna rağmen onların son üç yılında 13 Milyon Dolara araç kiralama bedeli ödemişler. Ama bizim üç dönemimizde yaklaşık 8 Milyon Dolar civarında biz para ödemişiz, işte aradaki fark. Bu koşullara rağmen biz kamunun, belediyenin 5 milyon dolarını korumuşuz. 

“ONLARIN VERDİĞİ PARA İLE VERDİĞİMİZ PARA ORTADA”

3-4 yıl önceki paralar ve 3-4 yıl sonraki daha düşük paralar. Hani atmaya çalıştıkları iftiralarda buradan gördüğünüz üzere tutmuyor. Rakamlarla algı yönetmeye çalışıyorlar sanki kiralamalara çok para ödüyormuşuz. Tamam kardeşim, 2 yıl önce dinleseydiniz de kaldırsaydık kiralamaları. Bugün bunları da konuşmuyor olacaktık. Hadi tamamını vermediniz, yarısına verdiniz kredi yetkisini. Geldiğimiz noktada rakamlar ortada, onların verdiği para ile bizim verdiğimiz kira bedelleri ortada. 

“AKP BELEDİYESİ 43 ARACI 67 MİLYONA KİRALADI”

Kendi belediyelerinin 43 aracı 67 Milyona kiralayan AKP'li Gebze Belediyesinin yaptığı kira masrafları ortada. O yüzden kimse rakamları eğip bükmesin, kimse de buradan algı yönetmeye kalkmasın. Çok net bir şey söylüyoruz, şu rakamlara baktığımız zaman satın alma her zaman mantıklı ve karlıdır. Siz kiralamayı mı savunuyorsunuz, yoksa satın almayı mı? Net konuşun.” dedi.