İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Biz İzmitiz Grubu’nun pandemi nedeniyle yapamadıkları iftar programını 27 Nisan’da gerçekleştireceklerini açıkladı

Prof.Dr. Serdar Filiz: SİYASİ GEÇMİŞİMİZ-2 Prof.Dr. Serdar Filiz: SİYASİ GEÇMİŞİMİZ-2

Biz İzmitiz Grubu Platformu kurucusu Hüseyin Erol, korona virüs sebebiyle 2 sene önce planladığı mevlit programını 27 Nisan’da yapacaklarını açıkladı. Mevlit programının 27 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 20.30’da yapılacağını söyleyen Erol, tüm İzmitlileri beklediğini söyledi.

TÜM İZMİTLİLER İÇİN

Biz İzmitiz Grubu Kurucusu Hüseyin Erol konuyla platform üzerinden yaptığı açıklamada “İki sene evvel yapmayı planladığım ancak yaşadığımız pandemi süreci ile ertelemek zorunda kaldığım, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu ülke toprakları için canını feda eden tüm şehitlerimiz olmak üzere, ebediyete intikal eden eli öpülesi annelerimiz, babalarımız, kardeşlerimiz ve tüm hemşerilerimizin aziz hatıraları için ‘Kadir Gecesi’ni idrak edeceğimiz 27 Nisan 2022 tarihinde İzmit Akçakoca Mahallesinde bulunan Dere Camii’nde Mevlit- i Şerif okutacağım. İzmit’te yaşayan, çeşitli şartlar nedeniyle ülkemizin diğer kentlerinde yaşamını sürdüren ve dünyanın dört bir yanına dağılmış tüm üyelerimizin yakınlarının arkasından bir Fatiha okuyacağımız bu mevlit etkinliğimize, grup üyesi olan değerli hocalarımız, o güzel sesleri ile gönüllü olarak katılım sağlayacaklardır” dedi.

HERKES DAVET

Hüseyin Erol, “27 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 20.30’da iftar sonrası Dere Camii mevkisinde buluşacağız. Teravih namazı öncesi Dere Camii’nde okunacak olan Mevlit-i Şerifi, hoparlörler aracılığı ile dışarıya vereceğiz. Camii dışında bulunarak Mevlit-i Şerifi dinleyecek olan üyelerimiz için, İzmit Körfezimizi kuşbakışı gören seyir terasında oturma grupları oluşturacağız. Teravih namazı bittikten sonra da katılımcılarımıza helva ve çay ikramında bulunacağız. Hadi kalkın kalkın gelin. Bir araya gelelim, ölmüşlerimize rahmet okuyalım. Birbirimizi görelim, sohbet etme imkanı bulalım. Bu vesile ile tüm grup üyelerimizi en kalbi duygularımla selamlıyor, 27 Nisan 2022 akşamı Akçakoca Mahalle Meydanına davet ediyorum” dedi.

BİZİZMİTİZ Grubu: https://www.facebook.com/groups/401589263239972