Akmeşe’de trafik kazası geçiren Şerif Ali Ertekin (78) KOÜ Üniversite Hastanesi’nde müdahalenin ardından durumu ağır olmasına rağmen taburcu edildi.
 
MÜDAHALENİN ARDINDAN

İzmit’e bağlı Akmeşe’de oturan 78 yaşında 6 çocuk babası olan Şerif Ali Ertekin acemi bir sürücünün kendisine çarpıp metrelerce sürüklemesiyle birlikte ağır yaralandı. Ayakları kırılan, kafasından ciddi hasar alan Ertekin’in yakınları gelen ambulansla önce Özel Konak Hastanesi’ne götürdüler. Durumunun ağır ve kritik olması nedeniyle Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırılan 78 yaşındaki Şerif Ali Ertekin’e ilk müdahale yapılıp kırılan ayağı alçıya alındı. Kafasındaki yaralara da müdahale edilip bir gözü de dikildi.
 
GECE TABURCU ETTİLER

Babalarının sağlık durumunu merak eden ve başında bekleyen hasta yakınları görevlilerin kendilerine ‘Hastayı taburcu’ ediyoruz sözleri üzerine şaşkınlık içinde kaldılar.  Hayati tehlikesi bulunan ve kafasından darbe alan, ayakları kırılıp alçıya alınan ve gözü dikilen bir hastanın birkaç saat sonra taburcu edilmesini anlam veremeyen hasta yakınları duruma tepki gösterdi. Üniversite hastanesindeki görevlilerin kararlarından vazgeçmemesi nedeniyle hasta yakınları başka bir hastane arayışına girdi.
 
AMBULANS DA VERİLMEMİŞ

Babalarının sağlık durumundan endişe eden hasta yakınları Özel Cihan Hastanesi ile irtibata geçerek hastayı buraya nakletmeye karar verdi. Fakat KOÜ Hastanesi’nde ikinci bir SKANDAL yaşandı ve hastayı nakletmek için ambulans verilmedi.

Hasta yakınları bu kez Özel Cihan Hastanesi’nden ambulans talep ettiler ve gelen ambulansla hasta Özel Cihan Hastanesi’ne nakledildi ve tedavisine burada devam ediliyor. Bu olaylara büyük tepki gösteren hasta yakınları KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi yöneticilerini CİMER’e şikayet etti. Hastanın tedavisi halen Özel Cihan Hastanesi’nde devam ediyor.