Körfez Belediyesi, bu yıl ilçedeki tüm okullarda eğitim gören 5. Sınıf öğrencilerine hediye edeceği bisikletlerin dağıtımına geçtiğimiz hafta başlamış, düzenlenen tören ile öğrencilere bisikletleri teslim edilmişti. İlçedeki ikinci tören Hereke Nuh Çimento Ortaokulu ile devam etti. Törene; Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Başkan Yardımcısı İsa Taş, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recep Gayret, AK Parti İlçe Başkan Vekili Yusuf Eryarsoy ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, birim müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

TÜRKİYE’DE TEK BELEDİYEYİZ

Tören öncesinde konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran kürsüye geldi. Öğrencilere; “Kendinizi iyi geliştireceksiniz. Çünkü Türkiye’nin geleceği sizlersiniz” diyerek seslendi. Eğitime verdikleri desteğin her sene artarak devam ettiğini belirten Başkan İsmail Baran, “Gençlerimizin ve okullarımızın ihtiyaçları ne ise onları karşılıyoruz. Sizlere bisiklet dağıtırken, üniversite eğitimi gören öğrencilerimize de eğitime katkı payı dağıtıyoruz. Bunu yapan Türkiye’deki tek belediyeyiz” dedi.

VELİLERDEN TEŞEKKÜR

Başkan Baran daha sonra öğrencilere bisikletlerini takdim etti. Bisikletlerini alan öğrenciler çok mutlu olurken, öğrenci velileri de Başkan İsmail Baran’a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Başkan Baran daha sonra öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.