15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni, Ankara'dan İstanbul'a gitmek üzere yola çıktı. Vatandaşlar trenin Kocaeli'de durup durmayacağını merak ediyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğünün iş birliğiyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü temasıyla giydirilen yüksek hızlı tren (YHT), bu yılki ilk seferi için Ankara YHT Garı'ndan hareket etti.

Trenin üzerinde "Ay yıldız uğruna... Türkiye aşkına" ifadelerine yer verildi.

Dış giydirmesi yapılan YHT seti, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü görselleriyle Ankara-İstanbul-Konya arasında 2 ay boyunca hizmet verecek.

Toplam 411 kişilik kapasiteye sahip CAF YHT seti, bu süre boyunca 56 bin kilometrelik yol katedecek, yaklaşık 60 bin yolcu taşınacak.

KOCAELİ'YE UĞRAYACAK MI?

Kocaeli'de 7 ayda 31 işçi hayatını kaybetti! Kocaeli'de 7 ayda 31 işçi hayatını kaybetti!

Koronavirüs ile mücadelede tedbir amaçlı 28 Mart’ta seferlerine ara verilen Yüksek Hızlı Tren’in seferleri tekrar başlamıştı. Ankara – İstanbul arası yüzde elli kapasiteyle seferlerini gerçekleştiren Yüksek Hızlı Tren’de alınan tedbirler sebebiyle İstanbul ve Ankara dışında ara istasyonlarda durmama kararı alınmıştı.

İlimizde de büyük rağbet gören Yüksek Hızlı Tren’in İzmit’te durmaması vatandaşlarımızı rahatsız etmiş, bu durum üzerine seferlerin Kocaeli için de olacağı açıklanmıştı.

Şimdi merak edilen İstanbul- Konya arasında 2 ay boyunca hizmet verecek olan trenin Kocaeli'de durup durmayacağı.