Başkan Çakar yaptığı açıklamada, bugün gerçekleştirilecek olan Temmuz ayı İzmit Belediye Meclisi toplantısının gündeminin çok önemli olduğunu vurguladı.

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Bugün İzmit Belediyesi Meclisi ,İzmit'li vatandaşlarımız için çok önemli. Dar bir alana sıkışmış ve bölge gençlerinin spor yapmasına neredeyse olanak kalmamış Mehmetalipaşa Mahallesi, 3046 ada, 1 nolu parselinin kiralanarak, kentimizin önemli Spor kulübünün yapacağı Spor Tesisinin ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’nun 29.06.2022 tarihli raporuna istinaden, tüm İzmit Belediyemiz Meclis üyelerimizden, bu 
maddeye “Evet” demelerini bekliyoruz.

GENÇLERİMİZE SPOR ALANI İMKANI VERELİM

Bu bölge gençlerinin, yeşil alan ve spor alanı imkânının ne derece kısıtlı olduğunu bildiğiniz için, bölge gençlerini bu haktan mahrum etmeyeceğinizi düşünüyorum. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun, 
gençlerimizin spor yapma hakkını el birliği ile verelim, kahvehane yerine spora yöneltelim, olası kötü alışkanlıklara girmelerine birlikte engel olalım.

Spor tesisi yapılacak olan yer, Yeşilova,Yenişehir ,Tavşantepe mahallelerinde , yaşayan gençlerimize de spor yapmalarına olanak sağlayacaktır.

TAŞIT VE İŞ MAKİNASI SATIN ALINMASI YURTSEVERLİKTİR

14. maddede yer alan Taşıt ve İş Makinası satın alınması ve Finansmanı için kredi kullanılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’nun 29.06.2022 tarihli raporu. Bu maddeye yurtsever olduklarından ve ülke ekonomisinin geldiği noktayı bilen, ekonomik sıkıntı konusunda üzüntümüzü paylaştığımız hiçbir üyemizin, hayır demeyeceği inancındayım.

Ülkemizde gerek enflasyonun getirdiği ağır yük, gerekse satınalma gücündeki azalış, hepimizin malumudur. Kentimize ve ülke hazinesine bir değer katmanın yanında, önümüzdeki yıllarda ciddi bir maliyet düşüşü sağlayacak olan bu maddeye AKP ve MHP Grubununda ki meclis üyelerimizin “Evet” diyeceklerini beklıyoruz.

İZMİTLİNİN YANINDA MI RANTIN YANINDA MI OLACAKSINIZ

“Millet Bahçesi’ne deprem toplanma merkezi yapılsın!” “Millet Bahçesi’ne deprem toplanma merkezi yapılsın!”

Kentimiz ve kentlimizin yanında olduğunuzu, ülke ekonomisini korumanın siyasetin ve muhalefetin 
önüne geçtiğini, bugünü meclis toplantısında herkese, hep birlikte gösterelim.İzmit Halkının yanında mı, yoksa "RANT"ın yanında mı olacaksınız.

CEMEVLERİ İBADETHANE STATÜSÜ

15. maddede yer alan Cemevleri ‘nin ibadethane statüsünün kabulü. Evet demeniz özellikle Sivas Madımak Oteli katliamında yakılarak kaybettiğimiz, linçten kurtulan ama bir ömür boyu o korku ile yaşamaya mahkûm edilen insanlarımızın anısına, ibadet özgürlüklerine ilişkin en net tavır olarak tarihte yerini alacaktır.

İBADETHANE HAKLARINI HEPBİRLİKTE VERELİM

Eminim ki hepinizin çevresinde, mahallesinde, işyerinde, apartmanında içiçe yaşadığı, aynı havayı soluduğu, acısını, mutluluğunu paylaştığı Alevi yurttaşlarımız vardır. Bugün bu maddeyi oy çokluğu değil oybirliği ile geçirmemiz gerekir. Oy birliğini sağlayalım ki; ibadet ve ibadethane haklarını kendilerine hep birlikte verelim.

Bugün gerçekleşecek olan İzmit Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısı Halkımızın menfaatleri için çok önemli toplantı olacaktır.."