Atatürk'le birkaç kez görüşmüş olan İletişim duayeni Hıfzı Topuz vefat etti Atatürk'le birkaç kez görüşmüş olan İletişim duayeni Hıfzı Topuz vefat etti

İzmir’in İlkses Gazetesi’nden Özgür Şengül ile tanıdığı Hür Adalet Spor Kulübü’nün teknik direktörü Gürkan Canlıarslan uyuşturucuya karşı “futbol” dedi. “Artık bataklıkta değil, çölde gül yetiştirmeye çalıştıklarını ve bunun hikayesini, nasıl başladığını Haber Evi’nin YouTube kanalındaki Röportaj Masası programında anlattı.

10 GENÇTEN 4’Ü UYUŞTURUCU BATAKLIĞINDA

İzmir’in Konak ilçesindeki Tenekeli Mahallesi’nde uyuşturucu kullanımının yükselmesine karşı durmak adına bu hikayeyi yazmaya başlayan Canlıarslan, kristal denilen maddeyi kullanmayan kimsenin kalmadığını, her 10 gençten 4’ünün uyuşturucu bataklığına düştüğünü ve zor durumda olduklarını söyledi.

YEREL VE MERKEZİ YÖNETİME SESLENDİ

“Tenekeli Mahallesi uyuşturucu yönüyle kötü bir semt fakat sadece isimler değişti. Daha önce başka maddeler vardı şimdi başka maddeler var. Ben her türlü maddeyle uğraşmaya çalıştım. Bu savaş oradan başladı” sözleriyle bu hikâyenin başlangıç öyküsüne dikkat çekerken; yerel ve merkezi yönetimlere seslenip, bu projenin büyüklüğüne dikkat çekerek, gerekli mercilerin de kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

SAHA VE SAAT SORUNSALI

Antremanları saat 22.00-23.00 arasında Gıda Çarşısı olarak bilinen bölgede yaptıklarını ve 11-12 yaşındaki çocukları, çocuklardan aldıkları servis ücretiyle getirip götürdüklerini söyledi. Halı sahanın olduğu yerden yol geçeceği iddiaları nedeniyle sahanın büyütülmediğini ve söz verilmesine rağmen sözün tutulmadığını ifade eden Canlıarslan gerekenlerin yapılmasını istedi.

Romanlara karşı bir önyargının oluştuğunu ancak bunun gerçeği yansıtmadığını, suç oranın düşük olduğunu belirten Gürkan Canlıarsalan “Burada yaşıyorsanız uyuşturucu kullanıyorsunuz, burada yaşıyorsanız hırsızsınız” ifadelerini kullandı.

Aziz Muhammet Ulubaş