Bursa'da Yunuseli Havalimanı yakınlarında tek motorlu bir uçak düşerek yanmaya başladı. Pilotlar Furkan Ökten ve Murat Avşar hayatını kaybetti.

Gözden kaçırmayın

Faruk Bostan "Beni susturup ERSİN KURT'u kurtaracaklar!" Faruk Bostan "Beni susturup ERSİN KURT'u kurtaracaklar!"

Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi Sarıgül Sokak'ta, evlerin arasına tek motorlu eğitim uçağı düştü, uçağın düşmesiyle yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis, itfaiye, AFAD ve sağlık ekibi sevk edildi.

VALİ CANBOLAT: MUHTEMELEN TEKNİK BİR SEBEPLE DÜŞTÜ

Kazanın ardından açıkama yapan Bursa Valisi Yakup Canbolat, Yunuseli Havaalanı'ndan eğitim amaçlı kalkan TC-UTT T2002JF model 2002 eğitim uçağının muhtemelen teknik bir sebeple düştüğünü söyledi. Canbolat, "Park halindeki araçların üstüne düşüyor. Düşmeyle birlikte yangın başlıyor. Eğitim uçağının düşmesi sonucu pilot ve öğrenci pilot hayatını kaybetti. İlk tespitlere göre yaralı yok" dedi.

Canbolat'ın verdiği bilgiye göre, olayda iki ev ve iki araç hasar gördü.

BAŞKAN AKTAŞ: MAHALLEDE HAYATINI KABEDEN VEYA YARALANAN YOK

Kazanın ardından son duruma ilişkin bilgi veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise mahalle sakinleri arasında yaralanan veya hayatını kaybeden olmadığını bildirdi. Aktaş, "Geçmiş olsun. İçinde 2 kişinin olduğu 'ultralight' tipi bir uçak. Mahallede yaralanan veya hayatını kaybeden yok. Patlamayla beraber araçlar yanmaya başlamış. Bunlar da park halindeki araçlarmış. Kısa bir zaman içerisinde detaylar ortaya çıkacaktır" diye konuştu.