Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Süleyman Paşa Hamamı‘nın tahsisinin iptali ile ilgili CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, daha önce mahsuplaşma sürecinde tahsisin kaldırılmasında sakınca olmadığını belirtti.

Daha sonra İzmit Belediyesi’ne tahsisin devam etmesini istediğini söyleyen Taşdemir, “İzmit vizyonu yüksek bir ilçe. Günlük nüfusu bir milyonu bulan bir ilçe. Merkezde olan bir ilçenin pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini düşünüyorum. Küçücük bir yeri İzmit Belediyesi’ne vermemek için neden bu kararı veriyorsunuz. İzmit Belediyesi halkın kullanımına açmak için proje yapmış. Bu çifte standarttır. Sahillerde sosyal tesisi olmayan tek ilçe İzmit Belediyesi. Memlekette bu kadar sıkıntı varken bir hamamla uğraşmayı doğru bulmuyoruz. Kararı gözden geçirip İzmit halkı lehine bir karar verin” dedi.

BÜYÜKAKIN: İZMİT BELEDİYESİ'NE VERELİM

Süleyman Paşa Hamamı ile ilgili söz alan İYİ Parti Grup Başkanvekili Fevzi Canbaz, kararın tekrar gözden geçirilmesini rica ettiklerini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise, “Biz burayı İzmit Belediyesi’ne verelim diyorum. Gruptaki arkadaşlarım da uygun görürse verelim. Komisyona iade edelim ve dairesine iade ederek sorun çözülür” dedi.