Büyükşehir Belediyesi İzmit’te Kadıköy Mahallesi’nde Anıtpark ile Doğu Kışla arasında bulunan Atatürk Bulvarı’nda gerçekleştirdiği yenileme çalışmaları esnasında çıkan hafriyat atıklarını kaçak bir şekilde İzmit Belediyesi'nin arazisine dökerken görüntülendi.  İzmit Belediyesi'nin Modern Hayvan Pazarı'nda görev yapan personeli durumu fark edince fotoğraf ve video çekti. 

YAKALANAN ŞOFÖR: BÜYÜKŞEHİR BANA BURAYA DÖK DEDİ

Kaçak bir şekilde moloz dökerken yakalanan sürücü ise kendisine atıkların bu bölgeye dökülmesi yönünde bilgi verildiğini ifade etti. Bölge molozların dökülmesinin ardından adeta hafriyat döküm sahasına dönmüş durumda. İzmit Belediyesi çalışanları olayı görüntüledikten sonra Büyükşehir logolu kamyonun sürücüsünü uyardı. 

‘Dinmeyen sızı’ 100. yılında Balkan Dernekleri Yerleşkesi'nde anıldı ‘Dinmeyen sızı’ 100. yılında Balkan Dernekleri Yerleşkesi'nde anıldı

YETKİLİLER TUTANAK TUTTU

İzmit Belediyesi yetkilileri ise gerekli incelemeleri yapıp olay hakkında tutanak tuttular. Bölgede Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSU tarafından araziye atılan hafriyat atıkları yüzünden görüntü ve çevre kirliliği oluştu.

AKP’LİLER İFTİRA ATMIŞTI

İzmit Belediyesi'ne ait arazileri çöplük olarak gören ve hafriyat atığına boğanlar daha önce bu alan için “Çöplüğe çevirdiniz” şeklinde iftira atmışlardı. İzmit Belediyesi'ne kurulan kumpası sosyal medyadan yayınlayan Başkan Hürriyet, “Kumpaslarını ve yalanlarınızı ifşa etmeye devam edeceğiz” dedi. 

Büyükşehir Belediyesi İzmit Belediyesinin arazisine kaçak bir şekilde moloz dökerken yakalandı (5)

Büyükşehir Belediyesi İzmit Belediyesinin arazisine kaçak bir şekilde moloz dökerken yakalandı (4)