Kocaeli Büyükşehir Beldiye Başkanı Tahir Büyükakın'ın Kocaelispor maçlarına gitmemesi kamuoyunda tepki çekmişti. Yiğit Özcan'ın haberine göre; önceki akşam Antikkapı'da düzenlenen iftar programına katılan Büyükakın, gazetecilerin Kocaelispor maçlarına neden gitmediği sorusu üzerine "Maçlara gitmeyi düşünmüyorum, bu takım şampiyon olduğunda tepki verenlere kına göndereceğim" açıklamasında bulundu. 

Seçim Sonucu: Türkiye'nin yarısı TEK ADAM rejimine HAYIR dedi! Seçim Sonucu: Türkiye'nin yarısı TEK ADAM rejimine HAYIR dedi!

Hodri Meydan Taraftar Derneği başkanı Ferhat Uzun sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Van deplasmanı için otobüs desteği gerektiğini belirterek şu paylaşımda bulundu:

"Kocaelispor taraftarının ve kamuoyunun dikkatine: Cumartesi günü Van’da oynanacak maç için bir işadamının desteğiyle 150 bilet temin ettik. Ancak 150 taraftarın Van’a gidişi için otobüs desteği de gerekiyor.

"DESTEK BEKLİYORUZ"

Hem Büyükşehir Belediyesi’ne, hem İzmit Belediyesi’ne otobüs desteği talebimizi ilettik. Büyükşehir belediyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilimize yapacağı ziyaret nedeniyle otobüs veremeyeceğini söyledi. İzmit belediyesi de imkanının olmadığını açıkladı. Bizim 5 otobüse ihtiyacımız var. Van’da da takımımızın yanında olmak istiyoruz. Kocaelispor’u seven hayırsever işadamlarından destek bekliyoruz”