Turizm Master Planı çerçevesinde Kocaeli’nin her köşesini 365 gün boyunca fotoğraflayan Büyükşehir, ortaya çıkan eşsiz görüntüleri paylaşıyor.

Gözden kaçırmayın

“Cesaret insanın içindeki en büyük güçtür” “Cesaret insanın içindeki en büyük güçtür”

Kocaeli’nin fotoğrafları ve yeni tanıtım filmi bu sitede; www.havadankocaeli.com

‘’Kocaeli Markalaşıyor Gözlerinize İnanacaksınız’’ sloganıyla tanıtımı yapılan Kocaeli Master Planı’nın devamında hazırlanan Havadan Kocaeli filmi ve internet sitesi, bu gece 21.00’den itibaren ziyarete açılıyor.

Sitede Kocaeli’nin 12 ilçesinden 4 mevsim boyunca çekilen yüzlerce fotoğraf, Havadan Kocaeli filmi ve Kocaeli’ni farklı yönleriyle tanıtan bir e-kitap yer alıyor. www.havadankocaeli.com internet sitesinin yayına başlamasıyla beraber eş zamanlı olarak Büyükşehir’in sosyal medya hesaplarından da

#gözlerinizeinanacaksınız etiketi ile fotoğraflar paylaşılacak.

365 GÜN, 12 İLÇE, BİNLERCE KARE FOTOĞRAF

Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı bünyesinde ise Turizm Master Planı’yla aynı eksende bir çalışma yapıldı. 365 gün süreyle Kocaeli’nin 12 ilçesi, 4 mevsimde ayrı ayrı havadan fotoğraflandı ve kamera görüntüleri çekildi. Çalışma sonunda Kocaeli’nin binlerce kareden oluşan görsel zenginliği gün ışığına çıktı. On bine yakın fotoğraf tek tek taranıp, saatlerce süren kamera görüntüleri incelendikten sonra, Kocaeli’nin havadan en güzel fotoğrafları ve kamera görüntüleri seçildi.

SİTEYE EN ANLAMLI FOTOĞRAFLAR YÜKLENDİ

Her ilçe için farklı tabiat ortamlarında çekilen yüzlerce fotoğraf hazırlanan www.havadankocaeli.com sitesine yüklendi. Bu fotoğraflar içinden Kocaeli’ni en iyi anlatan onlarca fotoğraf ve farklı mekanlar için özel olarak yazılan metinlerden ise Havadan Kocaeli kitabı hazırlandı. Kocaeli’nin tüm güzelliklerini ön plana çıkaran, görenlerin hayranlıkla bakacağı fotoğraflar ve özel olarak yazılan metinlerden oluşan materyal, siteye e-kitap olarak yüklendi. Kocaeli’ye özgü logonun da kullanıldığı site bu gece saat 21.00’den itibaren yayına başlayacak.

KOCAELİNİN YENİ TANITIM FİLMİ

Kocaeli’ni havadan en güzel anlatan kamera görüntüleri ise Kocaeli’nin yeni tanıtım filmine can verdi. İzleyenlerin Kocaeli’ye bir kez daha hayran kalacağı tanıtım filminde, şehrin en güzel sokakları, tarihi evleri, doğa harikası görüntüleri, mavi bayraklı plajları, sahilleri ayrı ayrı işlendi. Müziği ve kurgusu özel olarak hazırlanan Kocaeli tanıtım filminde tüm bu görüntülere şiir tadında bir de metin de eşlik ediyor. 

WhatsApp Image 2022-04-20 at 14.59.57

WWW.HAVADANKOCAELİ.COM BU GECE YAYINDA

Kocaeli Turizm Master Planı çerçevesinde hazırlanan www.havadankocaeli.com web sitesi, 21 Aralık Perşembe gecesi saat 21.00’den itibaren yayına alınacak. Sitede Kocaeli’nin havadan çekilmiş nadide fotoğraflarının yanı sıra özel olarak hazırlanan tanıtım filmi ve şehri tanıtan e-kitap yer alacak. Saat 21.00’den itibaren siteyi ziyaret eden vatandaşlar, STK’lar, kurum ve kuruluşlar, bu materyalleri yüksek çözünürlükte indirerek, Kocaeli’nin tanıtımı için yapacakları programlarda ve broşürlerinde kullanabilecek.