Yüksel Ercan, İYİ Parti aday adayı Yüksel Ercan, İYİ Parti aday adayı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı bugün Kocaeli Uluslararası kongre merkezinde yapıldı. Toplam 142 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın başkanlık yaptı.

Milletvekili aday adayı olmak için meclis üyelerinden 6 isim AKP'li Serpil Yılmaz, Berna Abiş, Emre Kahraman, Yaşar Çakmak ve Hasan Soba İYİ Parti'li Nurcan Acaroğlu Göktaş Meclis üyeliğinden istifa etti.

'GÖREVİMİ KEYİFLE YAPTIM'

Mecliste ilk istifa konuşmasını İYİ Partili Nurcan Acaroğlu Göktaş yaptı. Göktaş “Benim de meclis üyesi olarak son günüm. Saat 17.00 itibari ile istifamı verdim. Görevimi keyifle yaptım. Siyaset yapmak için siyaset yapmadım. Bir nebze bile katkı sunduysam ne mutlu bana. Bilmeden kırdığım olduysa haklarını helal etsin. AKP istifa eden arkadaşlara da başarılar diliyorum” dedi.

'SİZİNLE ÇALIŞMAK KEYİFTİ!

Göktaş’ın ardından AKP’li Yaşar Çakmak ise, “Hakikaten tam 4 yıl güzel bir çalışma yaptık. Muhakkak farklı görüşlerimiz olmuştur. Sizinle çalışmak keyifti, güzellikti. Özellikle CHP’ye bakıyorum, belki oradan size el sallarız, güleriz de. Değerli başkanım ayağınıza taş değmesin” ifadelerini kullandı.