Kocaeli Büyükşehir Belediyesi haziran ayı meclis toplantısı bugün Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Meclis başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yaptı. Meclis toplantısında 100 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

ŞEHİR HASTANESİNE ULAŞIMDA SIKINTI

CHP’li meclis üyeleri Şehir Hastanesi için ek seferin çoğalması hakkında önerge verdi. CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir,  “Gölcük, Karamürsel, Derince ve Körfez tarafından talep söz konusu. Şehir hastanesine direkt sefer isteniyor” dedi.

VATANDAŞ AKTARMA YAPMADAN GİTMEK İSTİYOR

Konu ile ilgili açıklama yapan Büyükakın, “Tramvay hattının tamamlanması ile düzen biraz daha oturacak. Duruma göre seferler koyulacak. Vatandaş aktarma yapmadan gitmek istiyor. Hastam var aktarma yapmayayım diyor. Haksız mı? Haklı. Ama otobüse kaç kişi biniyor, ne zaman yoğunluk var, bunların hepsi takip ediliyor. Otobüsün boş gitmesi de olmaz. Sonuçta enerji harcıyor. Gerekli oldukça seferler koyulacak” dedi.

Büyükşehir’de Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’na Gürel atandı Büyükşehir’de Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’na Gürel atandı