Geçtiğimiz aylarda bir kez daha basına yansımıştı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karamürsel'de ki millet kıraathanesi için mobilyaları

AKP Kocaeli İl yönetiminde uzun yıllar görev yapan eski il yöneticisi Mehmet Uzunoğlu’nun kardeşi Recep Uzunoğlu’nun şirketinden almıştı. İhalenin ardından şirket ile 157 bin TL’lik sözleşme imzalanmıştı.

CDF OFİS MOBİLYA

AKP eski il yöneticisi Mehmet Uzunoğlu’nun kardeşi Recep Uzunoğlu’na ait olan CDF'nin Kocaeli Büyükşehir'den aldığı bir ihale daha gündeme düştü.

İHALELER PAZARLIK USULÜ İLE YAPILIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ihalelerde  “Kamu ihalelerinde istenmeyeni eleme aracı” olarak kullanıldığı gerekçesiyle eleştirilen pazarlık yöntemine başvuruyor.

O sebepten dökümanları sadece ihaleye davet edilen firmalar görebiliyor.

O sebepten de ne teknik şartnameler ne de alınan mobilya belgelerine kamuya duyurmak amaçlı bile ulaşılamıyor.

Özel bireylere Dost El’ini uzatan öğretmenlere çok özel kutlama Özel bireylere Dost El’ini uzatan öğretmenlere çok özel kutlama

BİR İHALEDE DAHA CDF'YLE SÖZLEŞİLDİ

En son geçtiğimiz Ağustos'un 23'ünde (2022) aynı usülle gerçekleştirilen bir ihalesinde daha CDF firması ile anlaşıldı.

MOBİLYA-KBB_pages-to-jpg-0001

İzmit Belediyesi'nin ihalaleriyle ilgili ve genel denetimler için hergün müfettiş gönderenlerin, her gün bir şaibe varmış gibi basına çamur at izi kalsın yapanların olduğu süreçte Kocaeli Büyükşehir'in gerçekleştirdiği İhalelerde şaibe ve usulsüzlük haberleri ulusal gazetelere bile yansıdığı halde şeffaf olmaması dikkat çekici.