Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi! Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 21 Ağustos’ta güncellediği verilere göre, Türkiye’deki 30 mahalli idarenin Hazine’ye olan toplam borcu 10 milyar 504 milyon TL’ye ulaştı.

Toplam 10,5 milyar TL’lik borcu 14 milyon TL’sinin vadesi geçmiş borçlardan oluştuğu bildirildi. Hazine borçlusu mahalli idarelerin listesinde AK Parti ve kayyım yönetimindeki belediyelerin ağırlıkta olması dikkat çekti. 

Birgün'de Mustafa Bildircin'in haberine göre, 30 mahalli idarenin 10,5 milyar TL olan toplam Hazine borcunun 6 milyar 698 milyon TL’sini AK Partili başkanlar ya da kayyımlar tarafından yönetilen kurumlar yaptı.

AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “En borçlu belediye” unvanını Ağustos 2023 itibarıyla yine kimseye kaptırmadı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2 milyar 229 milyon TL ile en borçlu AK Partili belediye oldu.

Kocaeli’nin arkasından 941 milyon bin TL’lik borç ile AK Partili Samsun Büyükşehir Belediyesi geldi. Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin Hazine borcu ise kayıtlara, 353 milyon TL olarak geçti.

BORÇ YUVACIK BARAJI’NIN

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 4 yılını anlattığı toplantıda bu borcun Yuvacık Barajı’ndan kalma borç olduğunu iddia etmişti.