Büyükşehir’den Roman toplu sünnet düğünü

Sünnet ettirilen 230 çocuk, kendileri için Fuar alanında ve Lunapark’ta düzenlenen etkinliklerde gönüllerince eğlendi.

Büyükşehir’den Roman toplu sünnet düğünü

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Fuar Güneş Sahnesi’nde renkli ve coşkulu bir şekilde gerçekleştirilen Kocaeli Roman Toplu Sünnet Şöleni’ne katıldı. Şölende Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın yanı sındıra Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Genel Sekreter Balamir Gündoğdu, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık, Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Ahmet Çokyaşar, Roman Dernekleri Başkanları da yer aldı.

KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ OKUNDU

Kocaeli Roman Toplu Sünnet Şöleni’nde, sünnet ettirilen 230 çocuk için Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu.

ALLAH DAMATLIKLARINI DA GÖSTERSİN

Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Roman Toplu Sünnet Şöleni kapsamındaki eğlencelere katılan tüm çocukların mutluluğunun kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti. Konuşmasında ailelere seslenen Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Ailelerimizi tebrik ediyorum. Allah damatlıklarını da göstersin inşallah. Sizlerin içinizdeki bu coşku, yapılan her şeye değer. Biz farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak görüyoruz. Roman kardeşlerimiz bu kentin zenginliğidir. Bundan sonra da böyle devam edecektir” dedi.

BAŞKAN ÇOCUKLARA ALTIN TAKTI

Konuşmanın ardından Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, sahneye gelen çocukları tebrik ederek, altın hediye etti. Protokol üyeleri ve çocukların katılımıyla toplu hatıra fotoğrafı çektirildi. Altın hediyelerini alan çocuklar ise fuar alanında kurulan Toplu Sünnet Şöleni Hatırası Standında aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafları çektirdi. Çekilen fotoğraflar ailelere teslim edildi.

KRAL ŞAKİR MÜZİKALİ İLE EĞLENDİLER

Sünnet Şöleni akşam saatlerinde Kral Şakir Müzikali ile daha da eğlenceli hale geldi. Çocuklar interaktif müzikalde gönüllerince eğlenerek, unutamayacakları bir gün yaşadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER