Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ağustos ayı meclis toplantısının ikinci oturumu bugün Kocaeli Kongre Merkezi’nde saat 15.00’da gerçekleştirildi.

Meclis Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın başkanlığında 21 maddeyi oylamak adına toplandı. 21 madde görüşülerek karara bağlandı.

EK BÜTÇE TALEBİ ONAYLANDI

Toplantının en önemli maddeleri Plan ve Bütçe Komisyonlarına ilişkin maddelerdi. Mecliste Kartepe, Başiskele ve Kandıra ilçelerinin ek bütçeleri görüşüldü.

Görüşülen ek bütçe de Kartepe Belediyesi’ne 281 milyon TL, Başiskele Belediyesi’ne 250 milyon TL, Kandıra Belediyesi’ne ise 62 milyon TL’lik ek bütçe talebi oy çokluğuyla kabul edildi.

KOMİSYONA SEVK EDİLDİ

Meclis gündeminde yer alan ‘Kocaeli geneli sanat yapılarını envanter ve gözle muayene çalışmaları için hizmet alımı’ maddesi ilgili komisyona sevk edildi. Konuyla ilgili bilgilendirme yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın “İlgili madde depreme hazırlık ile ilgili bir madde. Kocaeli genelinde sanat yapıları, köprüler, viyadükler ve ulaşım yapılarının kontrolünü yapacak, depreme hazırlığını test edecek bir hizmet alımı yapacağız. Hizmet alımı bir sonraki yıla sarkacağı için meclise gelmesi gerekiyor.” dedi

Kocaeli Demokrat

Derince’deki kongre merkezi belediye binasına dönüşecek Derince’deki kongre merkezi belediye binasına dönüşecek