Kocaelispor, Eyüpspor ile oynadığı maçta, 2-1 mağlup oldu. Kocaelispor'un küme düşmesinin ardından CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar açıklamalarda bulundu.

Çakar: ''Bir dönem çeşitli garip isimlerle üretilen futbol kulüplerine kurban edilen Kocaelisporumuz, bilindiği üzere siyasetten ayrıştırılarak halkın gücü ile yeniden ayağa kalkmış ve bir varoluş destanı yazmış idi. 

'KOCAELİSPOR İLE OYUNCAK GİBİ OYNAMIŞ...'
Ancak o dönem Kocaelispor’u kapatmaya çalışan zihniyet, oy potansiyeline göz dikerek en büyük Kocaelispor sevdalısı şahsiyetler üretti. Siyasette kazanmak için her yolu mübah gören zihniyet, Kocaelispor ile oyuncak gibi oynamış, kimin ne kadar cebe indirdiği bilinmeyecek şekilde el altından amatör kümede oynayamayacak futbolcular, amatör takımı yönetme becerisine sahip olmayan teknik direktörler ile çalışmayı tercih etmişlerdir.

'TESİS YOKSUNU BİR KULÜBE ÇEVİRDİLER'

Gözden kaçırmayın

Sağlıkçılar Futbol Turnuvası başladı Sağlıkçılar Futbol Turnuvası başladı

Halkın parasını Kocaelispor’a, Kocaelispor’un parasını vizyonsuz isimlere yediren bu şahıslar, ceplerinden kuruş harcamadan Kocaelispor’un ismi ile kariyer yapmış, evimizde 5-1 yenildiğimiz maçtan sonra okey masası kurmayı ihmal etmemişlerdir. Kev arazisini tam da alışık oldukları ve en iyi bildikleri biçimde ranta alet etmişler, bu kulüpten Sefa 
Sirmen adını silebilmek uğruna kulübü tesis yoksunu bir kulübe çevirmişlerdir.

'GÖNÜL VERENLERİN VEBALİ ÜZERİNİZDEDİR'
Öyle ya, altyapıdan futbolcu getirmek değil, menajerler ile ballı anlaşmalar yapmak caziptir sizin için. Bir kent kan ağlarken okey masasında taş çeviren sizler, artık istifa etseniz de bu kulübe gönül verenlerin vebali üzerinizdedir.
Keşke CHP’yi sevmediğinizi beyan ederken, Kocaelispor’u sevdiğinizi gösterebilseydiniz. Derhal istifa edin diyeceğim ama istifa, onurlu bir müssesedir. Zaten istifa etseniz ne olacak, kulübü borç batağına sokup kaçmak sizin için kurtuluş olacaktır.'' açıklamalarında bulundu.