AKP ve KBB ile yakın ilişkileri olduğu gerekçesiyle Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tarafından görevden alınan Kocaeli Eski İl Başkanı Vedat Çalık

hayrete düşüren bir ziyaret gerçekleştirdi.

Genel Başkan Ümit Özdağ ile 'küfürleşmeye' varan bir kavga içinde olan İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'yu ziyaret eden Vedat Çalık, 'safını tamamen belli etti' kulislerine sebep oldu.

Memur-senden öğretmenler günü hediyesi Memur-senden öğretmenler günü hediyesi

Yapılan ziyarette Çalık'ın, daha önce Ümit Özdağ'ın fotoğrafının yer aldığı ve il binasında asılan çerçeveye, Bakan Soylu'nun fotoğrafını asarak hediye etmesi dikkat çekti.

2 saat süren görüşmede ne konuşulduğu bilinmiyor. Çalık, pazartesi günü açıklayacağını duyurdu.

vedat çalık-1

İl Başkanlığı'ndan alınmayı bir türlü hazmedemediği  söylenen Vedat Çalık'ın bu ziyareti gerçekleştirmesi Zafer Partisi'nden de cevapların gelmesine sebep oldu.

WhatsApp Image 2022-09-30 at 22.03.36

Görüşmenin duyulmasının hemen ardından Zafer Partisi Kurucuları'ndan ve kuruluşta Genel İdare Kurulu üyeliği görevini de yürüten Hüseyin Şahin'in sosyal medya hesaplarından yaptığı 'Kovalanan it soluğu sahibinin yanında alırmış!' paylaşımı dikkat çekti.

WhatsApp Image 2022-09-30 at 22.05.36

Zafer Partisi Kocaeli'den önemli isimler, Çalık'ın bu ziyareti ile görevden alınmasının haklı gerekçesini gözler önüne serdiğini söylüyor.