Fen İşleri Daire Başkanlığı gözetiminde Çayırova’da ihtiyacı karşılamakta zorlanan Turgut Özal Köprüsü, ilave köprü ile nefes alacak.

Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Sanat Yapılar Kontrol Şube Müdürlüğü’nün gözetiminde devam eden çalışmalarda ciddi bir ilerleme kaydediliyor. 198 metre uzunluğunda Botaş hattının izolasyon bağlantılarını yapan ekipler, ilave köprünün A1 kenar ayağının demir donatım imalatlarına da hız vermiş durumda. Proje kapsamında şu ana dek 620 metre yağmur suyu, 450 metreküp de taş duvar imalatı yapan yüklenici firma köprü kirişlerinin imalatını ise tamamladı.

20 ADET KİRİŞİN MONTAJI YAPILACAK

65 metre uzunluğunda, 10.75 metre genişliğindeki yeni ilave köprüye konulacak 20 adet kirişin montajı ise Kurban Bayramından sonra yapılacak. Turgut Özal Köprüsü’ndeki trafiği rahatlatacak proje kapsamında mevcut caddeler Turgut Özal, Tuna ve Namık Kemal Caddesi genişletilerek 2x2 yol haline getirilecek. Yapılacak ilave köprü hem Çayırova’ya giriş ve çıkışları rahatlatacak hem de TEM bağlantı yolunun doğu ve batı bölgesindeki sanayi alanları ile bölge halkı konforlu ve daha güvenli ulaşıma kavuşmuş olacak.

Çayırova Turgut Özal'a kardeş köprü 2 (Large)

TRAFİK AKICI HALE GELECEK

Özel öğrencilere, futbolcu Kerem Aktürkoğlu’ndan ziyaret Özel öğrencilere, futbolcu Kerem Aktürkoğlu’ndan ziyaret

Proje tamamlandığında, Turgut Özal Caddesi’nde İstanbul-Kocaeli il sınırını birbirinden ayıran yol, otoban üzerinden yeni ilave köprü ile geçilerek yeniden Turgut Özal Caddesi’ne bağlanacak. Böylelikle köprü üzerindeki araç beklemelerinin önüne geçilerek seri bir trafik akışı sağlanacak. İki şeritli olarak planlanan Turgut Özal Köprüsü İkileme ve Yol Yapım işinde 2 bin 195 metre 2x2 bölünmüş yol, 284 metre 1x1 yol, 64.70 metre uzunluğunda 10.75 metre genişliğinde açıklıklı köprü inşa edilecek.

Çayırova Turgut Özal'a kardeş köprü 3 (Large)