İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, "Hepsi İzmit Belediyesinin araç alımı için kredi talebi sebebi ile yapılan

olağanüstü toplantısından olumsuz sonuç çıkmasını yine Fatma Kaplan Hürriyet’e bağlamışlar." dedi.

İzmit Belediye Meclis üyeleri olağanüstü meclis toplantısında bir araya geldiler. Toplantıda hizmet araçlarının satın alımı ya da kiralanması gündemi görüşülürken İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet kredi kullanma talebinde bulundu, meclisten onay çıkmadı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, şu ifadelere yer verdi;

"Memleketimde siyasetin getirildiği nokta maalesef insanları aleni enayi yerine koyma, nasılsa anlamazlar, nasılsa biz ne dersek inanırlar noktası. Bugün gazetelerde İzmit Belediyesi muhalefet Meclis üyelerinin ve onların dışarıdaki yandaşlarının açıklamalarını görüyoruz. Hepsi İzmit Belediyesinin araç alımı için kredi talebi sebebi ile yapılan olağanüstü toplantısından olumsuz sonuç çıkmasını yine Fatma Kaplan Hürriyet’e ve belediye meclis üyelerinin katılımına bağlamışlar.  Üstelik bunu davul çalarak yapanlardan birisi de bir gün önce Av. Fatma Kaplan Hürriyet’i mesleği ve kanunları bilmemekle eleştiren AKP İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney. Güney ya şaka yapıyor ya bu işi hiç bilmiyor ya da halkla dalga geçiyor.

AKIL OYUNU YAPMAYA ÇALIŞMAK MI?

Dün yapılan meclis toplantısı öncesine bir bakalım. Bu arkadaşlar hep bir ağızdan İzmit Belediye Başkanı Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendinin AKP’li iki meclis üyesinin şehir dışına çıkmasını fırsat bilerek bu toplantıyı düzenlediğini her gazeteye söylemediler mi?Böylece zaten krediye onay vermeyeceklerini ortaya koymadılar mı? Hatta dün meclis toplantısında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanını bu işe alet ederek Başkanımız bu işi Başkanının yetkisine bırakın dedi, onun için biz Cumhur ittifakı olarak oy kullanmayacağız demediler mi? Bu hareketin adı akıl oyunu yapmaya çalışmak mı yoksa milleti akılsız yerine koymak mı? Yahu madem bu konuda iyi niyetliydiniz madem Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı size bu işi başkana bırakın dedi o vakit neden o iki meclis üyesini Gaziantep’ten apar topar geri çağırdınız?

"ARAÇLARI KİRALAMAK İÇİN İHALE AÇTI"

Madem Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı bu işte halisane bir niyetle zorluk çıkartmayın dedi, siz meclis üyeleri sayılarını ve gerekli yeter sayısının sizin çoğunluğunuzda olduğunu bilmiyor muydunuz ki Cumhur ittifakı ortağınıza oy kullanmaması yönünde telkinde bulundunuz.Bu insanların akıllarıyla dalga geçmek, oyun oynamak hatta saf yerine koymaktır. Üstelik bugün gazetelerde bunun tam tersi olmuş, siz onay vermek istemişsiniz ama Millet İttifakı üyeleri becerememiş gibi bir hava ile basın açıklaması yapmanız tam tabiriyle tüy dikmek olmuş. Bakın dün yapılan olağanüstü meclis toplantısının neden yapıldığına dair herkesin bilmesi için net bir bilgi paylaşayım sizinle. İzmit Belediyesi muhalif belediye meclis üyelerinin araç alımı konusunda kredi kullanma yetkisi vermemesi üzerine araçları kiralamak için ihale açtı

"ANLAŞMASI 1 HAFTA SONRA BİTİYOR"

İhaleyi ‘x’ firması aldı. Fakat nasıl bir tesadüfse aynı ‘x’ firması dosyasına teminat mektubunu koymadığı için ihale ikinci firmaya yani sürekli aynı yöntemlerle KBB’nin de kiralama ihalelerini alan firmaya kaldı. Ancak o günden bu yana Kamu İhale Kurulu dosyanın onayını İzmit Belediyesine yollamadı. İzmit Belediyesinin mevcut araç kiralama şirketi ile anlaşması 1 hafta sonra bitiyor. Yani firma sözleşmesinin bitiş tarihi itibariyle İzmit Belediyesini kullandığı araçları geri çekecek. Yani kente ve kent halkına hizmet veren araçlar belediyenin elinden gidecek. Yapılan yeni kiralama ihalesinin onayı gelmediği için de İzmit Belediyesi araçlardan, kent halkıda bu araçlar vesilesiyle sağlanacak hizmetlerden mahrum kalacak.

"İÇTENLİKLE SÖYLÜYORUM Kİ ŞAŞIRMADIK"

Bu durumu ortadan kaldırabilmek için İzmit Belediye Başkanı Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendi Cumhur İttifakının meclis üyelerinin belki kent halkının mağduriyetini düşünerek kredi kullanımına onay verebileceğini düşünerek meclisi olağanüstü toplantıya çağırdı.Maalesef bir kez daha anladık ki Cumhur ittifakı meclis üyeleri bırakın kenti ve kent halkını düşünmeyi siyasetten ve İzmit Belediyesinin işlerinin önüne ket koymaktan başka hiçbir şey düşünmüyorlar. Artık tarzına alıştığımız ve niyet okumasını bütün kent insanı ile birlikte yaptığımız İzmit Belediyesi AKP Grup Başkan vekili Tutuş’un dün meclisteki çıkışına içtenlikle söylüyorum ki şaşırmadık.

"İYİ POLİS KÖTÜ POLİS OYUNU"

Çeker, "Promosyonların takipçisi olacağız!" Çeker, "Promosyonların takipçisi olacağız!"

Ancak bu kentte belli yerleri ve konumları olan, kent insanı için belli değerleri taşıyan Cumhur ittifakının bazı üyelerinin bu duruma bunca sessiz kalması aslında siyasetin bugün geldiği noktanın özeti gibiydi. Muharrem Tutuş siyasi kinini meclis kürsüsünden haykırırken keşke Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanının adını kullanmasaydı. Keşke Tahir Büyükakın ismini bu işe alet etmeseydi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı dün yapılan İzmit Belediyesi Meclis toplantısı için samimiyetle zorluk çıkartmayın dedi ve Cumhur İttifakı üyeleri de buna rağmen sonucunu bile bile böyle bir hareketi uyguladıysa ya bir yetki karmaşası var ya da iyi polis, kötü polis oyunu.

"BEN DOĞRU YOLDAYIM"

Kimsenin bilmediğini bilen ALLAH var. Beni kandırabilirsiniz, halkı kandırabilirsiniz ama ALLAH’ı kandıramazsınız. Bu işi sırf siyaset olsun diye kaşıyanları Allah’a havale ediyoruz. Emin olun Allah da onları bu muameleyi reva gördükleri insanlara havale edecek, göreceksiniz.Dün yapılan toplantı sonrası bugün gazetelerde kendilerinin bile inanmadığı eleştiriler yapan siyasileri görünce aklıma Şems'in bir sözü geldi. Mübarek der ki 'Ne zaman düşmanlarım çoğaldı, anladım ki ben doğru yoldayım' Herkese Saygılarımı sunuyorum."