İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu İzmit Belediyesi AKP Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ve evrakta sahtecilik iddiaları hakkında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile yanıt verdi.

"DAHA USTURUPLU BİR TAVIR UMUYORDUK"

"Herkese Merhaba. Asrın felaketi yaşandığından bu yana buradan pek bir şey yazmadım. Sustuk, erteledik, şimdi zamanı değil dedik ama biz sustukça alanlarda konuşamayanlar sanırım ağzımız yok sandı. Dün İzmit Belediyesi Meclis toplantısında İzmit Belediye Başkanımız Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in konuşmaları sonrasında dut yemiş bülbüle dönenler bugün görüyorum ki mecliste sus pus kaldıkları konuları sosyal medya hesaplarından bombaymış gibi paylaşmışlar. Sayın Tutuş’un alışık olduğumuz bu tavrına kesinlikle şaşırmadık ama hem İzmit Belediyesi AKP Grup Başkan vekili, hem de İlçe Başkanlığı sıfatlarını bir arada taşımaya başlayınca daha usturuplu bir tavır umuyorduk. Yanılmışız.  Yanıldığımızı dün meclis toplantımızda da fark ettik aslında. Bu şehrin göç ederek burada yaşamayı tercih etmiş insanlarını hiçe sayarak İzmit Belediye Başkanımız Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’e ‘Dağdan geldiniz, bağdakini mi kovuyorsunuz’ sözlerinde tavrını zaten ortaya koydu.

"ALIŞIK OLDUKLARI ÖTEKİLEŞTİRME TARZINI YİNELEDİ"

Bunun yanında başkan yardımcımız Sayın Emirşah Torun şahsına yöneltilen bir itham üzerine söz almak isterken yine Sayın Tutuş ‘Siz benim muhatabım değilsiniz’ diyerek alışık oldukları ötekileştirme tarzını yineledi. İzmit Belediye Başkanımız Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendi göreve geldiği günden bu yana yine İzmit Belediyesi AKP meclis grubu tarafından sürekli yolsuzluklardan, eşe dosta akrabaya verilen ihalelerden, doğrudan temin vs. gibi bir dolu konu üzerinden kamuoyu önünde ve özellikle de basına açık meclis toplantılarında iftiralar attılar. Bütün bu iftiralar üzerine İzmit Belediyesine defalarca devletin müfettişleri gönderildi. İktidar ve güç ile devletin kurumları bu denli ellerindeyken her nedense gelen müfettişler 4 yıldan bu yana İzmit Belediyemize ve Belediye Başkanımız Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendiye atılan iftiralarla ilgili suç teşkil edecek tek bir şey bulamadılar. Hatta birçoğu belediyemizden ayrılırken konulara hassasiyetimizden ötürü teşekkür ederek gittiler.

"4 YILDIR ALIŞTIK ARTIK"

Bütün bunlara rağmen dün yapılan meclis toplantısında Fatma Kaplan Hürriyet’in konuşmaları sonrasında sus pus olanlar bugün sosyal medya hesaplarında dün soramadıkları tuz alımı hakkında yine iftira yoluna başvurmuş, en iyi yaptıkları kamuoyu algı operasyonlarına devam etmişler  Sayın Tutuş bu algı operasyonlarında sanırım kayaya toslamaktan yılmadı. Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarının karşısına ‘Evrakta sahtecilik’ diye çıkarttığı evrakın sahtecilikle ilgili olmadığını kendi adını bildiği gibi bildiği halde kamuoyu ile paylaştı.  Dünkü meclis toplantısında Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’in konuyu tüm evrakları ile paylaşması ve yalanı ortaya çıkartması üzerine ise sadece sessizliğe büründü. Biz bunlara tüm kamuoyu ile birlikte 4 yıldır alıştık artık.

YSK Başkanı: Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi YSK Başkanı: Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi

"GÖREMEYEN BİR TEK SİZ KALDINIZ"

Dün Fatma Kaplan Hürriyet camiye ayakkabı ile girdi diyenler ve birkaç yıl sonra başka bir meclis toplantısında ‘Ben orasının cami olmadığını bilmiyor muyum?’ diyenler yine bu arkadaşlar değil miydi? Onun için kimse bu iftiralara şaşırmamızı beklemesin bizden. Sayın Tutuş bugün yine sosyal medya sayfanızdan tuz üzerinden İzmit Belediyesine ve Belediye Başkanımız Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendiye yüklenmeye çabalamışsınız ama artık o tuz koktu. O koku da artık kamuoyunu rahatsız etmeye başladı. Dün kamuoyu mecliste olmadığı için söylediklerinize kanıyordu belki ama bugün artık basın mensubu kardeşlerimiz de oluşturmaya çalıştığınız algı operasyonlarını net olarak gördü. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bunu göremeyen sanırım bir tek siz kaldınız.

"HALKIN SİZE OLAN GÜVENİNİ KAYBETTİNİZ"

Son olarak buradan bir kez daha sesleniyoruz ki elinizde hep anlattığınız evraklarınız, belgeleriniz varsa devletin mahkemeleri orada, lütfen mahkemeye verin. Yoksa iftira atmak, zanda bulunmak bizim dinimizde günahların büyüklerindendir. Hele ki şu mübarek ayda bu yola başvurmak sanırım en olmaması gereken şeydir. Allah’ımız der ki ‘Onlar tuzak kurarlar ama tuzak kuranların en hayırlısı Allah’tır’ Onun için dostane bir tavsiye size, ‘Gelin tövbe edin’ Çünkü halkın size olan güvenini kaybettiniz artık. Şunu da unutmayın ki güven bir ayna gibidir, bir kez kırıldı mı hep çizik gösterir. Selam ve sevgilerimle.."