KOGACE, Çınar Gazetesi yazarlarından Ergun Demir’e karşı hakaret dolu ifadeler kullanan Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık’a kınama mesajı yayınladı.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Çınar Gazetesi yazarlarından Ergun Demir’e karşı hakaret dolu ifadeler kullanan Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık’a kınama mesajı yayınladı.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ nin mesajı şöyle:

Adsız-23

“Cemiyetimiz üyesi, Kocaeli Çınar Gazetesi yazarlarından Ergün Demir, kaleme aldığı köşe yazısı sebebiyle, Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanı Vedat Çalık tarafından, adeta ağza alınmayacak ifadeler ile hakarete uğramıştır.

SİYASETÇİYE HİÇ YAKIŞMIYOR

Meslektaşımız Ergün Demir’e yapılan hakaretler, hepimize yapılmıştır. Kentimizi temsil edebilecek konumda bulunan Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık'ın üslubu, hakaretleri bir siyasi partinin il başkanına yakışmamaktadır. Duruşu ve kelimeleri ile herkese örnek olması gereken şahsın, kendisine hakim olamadığı ortaya çıkmıştır.

Basının hür ve özgür olması gerektiğinden sürekli dem vuran kişilerin, daha küçücük eleştiriyi bile kaldıramadıklarına bu olayda şahit olduk.

KULLANDIĞI DİL ENDİŞE VERİCİ

Evlatlarımıza, çocuklarımıza örnek olmasını beklediğimiz kişinin konuştuğu, hitap ettiği dil, endişe vericidir. Hal böyle iken, bu kişinin ileriki günlerde, kent siyasetinde önemli bir yere gelmesi durumunda, basın mensuplarına nasıl davranacağını şimdiden merak ediyoruz.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti olarak meslektaşımız Ergün Demir’e yapılan hakaret ve ithamları kendimize yapılmış kabul ediyor ve il başkanı Vedat Çalık’ı kınıyoruz.”

Biz de 7x24 Kocaeli ailesi olarak, meslektaşımıza gösterilen tutum ve sarfedilen hakaret cümleleri için Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık'ı kınıyoruz.

Ehliyet sahipleri dikkat: Son tarih belli oldu! Ehliyet sahipleri dikkat: Son tarih belli oldu!