Derince Fatih Sultan Mahallesi'nde ikamet eden Çenedere Caddesi sakinleri caddede ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarının yapılmasını istiyor.

Çenedere Caddesi Sakinleri, kaldırımların yağmurda hasar gördüğünü tamir edilmesi ve onarılması gerektiğini, Caddenin hemen yanıbaşında ki kamu arazisinin artık yılanların yuvası haline geldiğini, otların ve dikenlerin neredeyse caddeye taştığını, ayrıca derenin içinde koca koca ağaçların büyüdüğü, bu alanın adeta bakımsız bir ormana dönüşmeye başladığını, yetkililerin bir an önce atıl durumdaki bu alana sahip çıkmasını istiyor.

YILANLAR YUVA YAPIYOR

Mahalle Sakinleri ayrıca, ağaçlandırma, rekreasyon çalışmalarının yapılarak, yeşil alanların ailelerin oturabileceği, dinlenebileceği kullanım alanları haline getirilmesini istiyor. Çocuklar için oyun grupları ve park alanlarının inşaa edilmesini de isteyen mahalle sakinleri; "Yılanlar buraya yuva yapıyor ve çocuklarımıza tehdit oluşturuyor, ayrıca bu dere çocuklarımız içinde bir tehdit unsuru haline geldi.

WhatsApp Image 2022-06-17 at 21.02.33

OTLAR İNSAN BOYUNU AŞTI

Derenin içinde otlar insan boyunu aştı, dikenler ve ağarlar dere içinde çok pis bir görüntü oluşturuyor, derenin zeminine beton serilmesi ve ıslah edilmesi, bu anlamda Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin bizzat yerinde tesbit etmesi ve projelendirme çalışmalarına başlaması gerekmektedir.  

WhatsApp Image 2022-06-17 at 21.02.20 (2) - Kopya

'TALEPLERİMİZ YERİNE GETİRİLSİN'

Kısaca bizler mahallemizin güzelleşmesini istiyoruz, ailelerimizle, çocuklarımızla oturabileceğimiz, huzur içinde yaşayabileceğimiz bir çevre istiyoruz. Bu konuda Büyükşehir Belediyesinin gerekli proje, tasarım ve çalışmaları ivedilikle yapmasını ve mahalle sakinleri olarak taleplerimizi yerine getirmesini bekliyoruz.

WhatsApp Image 2022-06-17 at 21.01.12 - Kopya

"Bu ülkede, hukuk da olacak, adalet de olacak!" "Bu ülkede, hukuk da olacak, adalet de olacak!"

'ÇENEDERE'YE SAHİP ÇIKMASINI BEKLİYORUZ'

Ayrıca bizler Cımbızdere'de yapılan modern çalışmaları yerinde gördük ve takdir ettik ettik, bu anlamda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın'a çağrıda bulunuyor ve Çenedere'ye sahip çıkmasını bekliyoruz." ifadelerinde bulundu.