Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından D-100 Karayolu’nun Derince 60 Evler ve Çenesuyu mevkilerinde bulunan 2 eski üstgeçidin yıkılarak yerine asansörlü yeni çelik yaya üstgeçidi yapılması çalışmaları ilerliyor. Çenesuyu yaya üstgeçidinin kuzey temel dolgu imalatı yapılırken, 60 Evler yaya üstgeçidinin güney temel katran badana imalatları yapıldı. Çenesuyu ve 60 Evler yaya üstgeçitlerinin kuzey, orta ve güney temel kolon ve perde beton imalatları yapıldı. Her iki üstgeçidinde çelik kolon imalatları tamamlandı.

ENGELLİ ASANSÖRÜ

Yaşlı ve engelli vatandaşların kullanımına uygun olarak yapılacak üstgeçitlerin tamamlanması sonrası eski köprülerin yıkımı gerçekleştirilecek. 60 Evler ve Çenesuyu’nda bulunan 2 eski üstgeçidin yapım çalışmaları kapsamında; 220 ton her çeşit profil, çelik çubuk ve çelik saçlarla inşaat yapılması, 4 adet 1000 kg 13 kişi panoromik makine dairesiz çift girişli anti vandalizm grup 2 standartlarında engelli asansörü planlanıyor.

ÇENESUYU’NA YENİ YAYA ÜSTGEÇİDİ

Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası başladı Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası başladı

Çenesuyu yaya üst geçidi için 69.00 metre uzunluğunda,3,15 metre genişliğinde, iki açıklıklı, asansörlü çelik yaya üst geçidi. Eski Emniyet Müdürlüğü önü yaya üst geçidi için 64,50 metre uzunluğunda,3,30 metre genişliğinde, üç açıklıklı, asansörlü çelik yaya üst geçidi yapılacak. 

Çenesuyu ve 60 Evler'e iki yeni üst geçit (1)

Çenesuyu ve 60 Evler'e iki yeni üst geçit (2)