Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili adayı Berna Çetin, Körfez Atalar Mahallesi’nde kurulan Salı pazarını ziyaret etti. Körfez İlçe yönetim, Körfez İlçe Kadın Kolu Başkanı Nurcan Kuşçu’nun yer aldığı ziyarette milletvekili adayı Çetin, Pazar esnafının artan fiyatlar sebebi ile bayram arifesinde satışların geçmiş yıllara göre düşük olmasının sebeplerini dinledi. Birçok esnaf kendi ürettiği mahsülünü pazara taşırken, artan mazot ve gübre fiyatları sebebi ile tarımcılığın yok olma seviyesine geldiğini aktardı.

Unknown-6-6

Aracılarla mal alan Pazar esnafı ise ara komisyonların yüksekliğinden ve malların tezgaha gelene kadar alış fiyatının çok üzerinde seyretmesinden hem kendilerinin hem de vatandaşların zorlandığını ifade etti. Çetin, fiyatlardaki denetimsizlik ve alış satış sürecindeki iktidara yönelik tekelleşme ile üreticinin ve
vatandaşın iyice zorlandığını ifade eden bölge sakinlerine Millet İttifakı iktidarında izlenecek politikaları aktardı. Tarım ve hayvancılığın üretici odaklı destekleneceğini ifade eden Çetin, alım gücünün hem üretici hem tüketici için eşitleneceğini belirtti.

Unknown-5-8

Kocaeli’de Avukat Sedat Koç’a AKP'lilerden saldırı! Kocaeli’de Avukat Sedat Koç’a AKP'lilerden saldırı!