Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 99’uncu yıldönümü sebebiyle CHP Kocaeli İl Başkanlığı tören düzenledi.

CHP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 99’uncu yılı sebebiyle İzmit Kültür Tepesi’nde bugün çelenk töreni düzenlendi. Törene; CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı’nın yanı sıra, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, CHP İl Yönetimi, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve ilçe yönetimi, CHP İl eski Başkanı Keramettin Gençtürk ve çok sayıda partili katıldı. Program, Atatürk Anıtı’na sunulan çelenk ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden program, CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı’nın kürsü konuşması ile sona erdi. 

"MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN ÖNDERLİĞİNDE"

Başkan Yıldızlı yaptığı konuşmada, “Kurtuluş mücadelesinin ve kuruluş iradesinin siyasi önderi Cumhuriyet Halk Partisi 99 yaşında. Bugün bu tarihi mirası coşkuyla kutlamak ve Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını hep birlikte inşa etme kararlılığımızı bir kez daha güçlü bir sesle beyan etmek için buradayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidir. Saraya karşı milletin kayıtsız şartsız egemenliğinin iradesini esas alan Cumhuriyetimizi yeniden ortak bir değer haline getirmek, demokrasi ile taçlandırmak bugün her şeyden daha öncelikli bir görevdir. 

“TARİHİN SON YILLARI TEK ADAM REJİMİNİN TALAN ETTİĞİ DÜZEN İLE GEÇTİ"

Cumhuriyetimizin yüz yıla yaklaşan tarihinin son yılları maalesef büyük bir yıkıma yol açan Tek Adam Rejiminin talan düzeni ile geçmiştir. Demokrasiyi, adaleti, kalkınmayı yok sayan talan ve tek adam rejiminin sonucunda çok boyutlu bir buhranın ağır tahribatı yaşanmaktadır. Milyonları yoksulluğa mahkum eden bu yolsuzluk düzeni, bir avuç imtiyazlıya ciddi servet transferleri yaparak, halkın olan tüm kaynakları küçük bir sınıfın elinde toplamış, eşitsizlikleri derinleştirmiş, güvencesizliği artırmıştır. Ancak umutsuzluğa yer yok. Talan ve tek adam rejiminin ülkemizi sürüklediği bu çok yönlü buhrandan güçlendirilmiş parlamenter sistemi kurarak, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, egemenliği tekrar kayıtsız şartsız millete devrederek, hukukun üstünlüğüne dayalı hukuk devletini kurarak ve hepimizin birlikte zenginleşeceği üretim ekonomisini ve sosyal devleti inşa ederek çıkacağız. 

Ecz. Selçuk Arslan'a vefa toplantısı! Ecz. Selçuk Arslan'a vefa toplantısı!

elenk

“ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ” 

Önümüzdeki dönem, talan ve tek adam rejiminin bu ağır tahribatına, bu derin buhrana karşı tüm toplumsal kesimlerle yanıt üreteceğimiz önemli bir tarihi eşiktir. CHP olarak, demokratik ve müreffeh geleceği halkımızla birlikte inşa etme ve toplumsal barışı tesis etmenin tarihi sorumluluğunu taşıyoruz. Tüm hakları yok eden ve toplumu ayrıştırarak kutuplaştıran bugünün iktidarının yıkıcı siyasi anlayışının yerine kamu yararını gözeten, toplumsal barışı güvence altına alacak aydınlık bir geleceği el birliği ile kuracağız. Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılında, demokrasi, adalet, üretim ekonomisi, sosyal devlet ve sürdürülebilirliği merkezine alan, toplumsal barışı ve kamu yararını güvence altına alan bir siyaseti inşa etmek idealiyle durmaksızın çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. 

“YÜCELTİLEREK YOLUNA DEVAM EDECEKTİR"

Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracak, hak temelli bir kalkınma hamlesi ile herkesin zenginleştiği ve refaha kavuştuğu, güvenceli ve insan onuruna yakışır bir geleceği kuracak tarihsel mirasa, birikime, gelecek vizyonu ve siyasi iradeye de sahiptir. Cumhuriyet Halk Partisi, 99. Kuruluş Yıl Dönümünde yine halkımızın umut kaynağı olmanın getirdiği onurlu sorumluluğun bilincindedir. İkinci yüzyılına giren Cumhuriyetimiz, milletin iradesi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin gelecek vizyonu ile yeniden dünyanın saygın bir ülkesi haline gelecektir. Sorumluluğumuz büyük. Kararlıyız. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, yine onun eseri olan Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yüceltilerek yoluna devam edecektir. Kuruluş Yıl dönümümüz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

img-5303

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sosyal medya hesabından; 

"Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir üyesi olmanın mutluluğunu paylaşmaktan onur duyuyorum. Kurtuluşun ve Kuruluşun Partisi Cumhuriyet Halk Partimizin 99. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun." ifadelerini kullandı. 

hürriyet-1

CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Mehmet Nazım Gençtürk; 

"99 Yıllık dev çınar. İlk günkü gibi dirençli, ilk günkü gibi heyecanlı; ikinci yüzyıla girerken ilk günkü gibi kararlı ve inançlı... 2023 Çok güzel olacak." ifadelerine yer verdi.

mehmet nazım gençtürk