2 Eylül 2023 Cumartesi günü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen CHP İzmit 6. olağan kongresinde Cengiz Çakar’a karşı yarışıp 397 oyun 227’sini alarak CHP İzmit İlçe Başkanı seçilen Gökhan Ercan bugün mazbatasını alarak göreve başladı.

CHP İzmit İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen devir teslim töreninde selefi Darcan'ın konuşmasının ardından çiçeği burnunda Başkan Gökhan Ercan şunları kaydetti:

DARCAN'A TEBRİK VE TEŞEKKÜR

Kocaeli’deki o üniversiteyle ilgili 7 karar Resmi Gazete’de! Kocaeli’deki o üniversiteyle ilgili 7 karar Resmi Gazete’de!

“Başkanım işinizi takdir ediyoruz. Örgütün çok sıkıntılı bir döneminde görev üstlendiniz. İki ay gibi boş kalan bir ilçede görev üstlendiniz ve bir tane seçim geçirdiniz. Bu seçimde örgütle beraber özellikle elleri öpülesi kadınlarımız gençlerimizle birlikte çok iyi bir mücadele verdiniz” dedi.

'BİZ' OLDUĞUMUZ BİR ÖRGÜT YAPISI OLACAK

“Günün sonunda dediğiniz gibi Cumhuriyetimizin 100. yılında iktidar olmak istiyorduk. Zorlu koşullarla ve karşımızdaki polis devletiyle mücadele etmek kolay değildi. Seçim sürecinde de burada birlikte çalıştık. Bir seçim sürecini parti içinde geride bıraktık Bundan sonra hep birlikte önümüze bakacağız. Cumartesiden beri de söylüyorum. Artık güçlü bir İzmit diyeceğiz. Güçlü bir örgüt diyeceğiz. Hepinizin önemli olduğu her bir üyenin bir örgüt yapısıyla bundan sonra çalışacağız. Beni, seni olmayan hepimizin olduğu, biz olduğumuz bir örgüt yapısı olacak. Öyle olursak, birlikte daha iyi sonuçlar alacağından hiç şüphemiz yok. Mevcutta bir iktidarımız var. Sosyal belediyeciliğin kentiyiz. Bunu daha güçlü bir şekilde devam ettireceğiz. Güçlü bir meclis kadrosuyla, meclis çoğunluğunda bizde olduğu bir belediye kadrosu oluşturacağız."

BÜYÜKŞEHİR İDDİAMIZI SON NOKTAYA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ

Aynı şekilde Kocaeli Büyükşehir'deki iddiamızı son noktaya kadar sürdüreceğiz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin de sosyal demokrat bir belediyecilikle tanışmasını sağlayacağız. Bunların hepsi sizlerin inançlılığınızla ve sizlerin kararlılığınızla olacak. Ben tekrar çok teşekkür ediyorum sevgili başkanıma, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, bütün örgüte çok teşekkür ediyorum. İyi ki Cumhuriyet Halk Partisi'ndeyiz. İyi ki Cumhuriyet Halk Partisi var. Sağ olun, var olun”