Türkiye'de 14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı ve 28. dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarının açıklanmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi'nin 28. dönem Kocaeli Milletvekilleri mazbatalarını aldı.

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor salonundaki İl Seçim Kurulunda düzenlenen mazbata törenine CHP İl Başkanı Bülent Sarı, Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, ilçe başkanları, partililer ve Milletvekilleri Muhip Kanko, Harun Yıldızlı, Nail Çiler ve Hasan Bitmez, TBMM eski grup başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ile partililer katıldı.

chp milletvekilleri mazbata

PARTİMİ BIRAKMADIM

Tören sonrası bir açıklama yapan Haydar Akar "Biz de tecrübelerimizle onlara yardımcı olacağız. Siz de özgürce yayın yapabileceksiniz. Partimi bırakmadım, milletvekilliğini bıraktım. Arkadaşlarıma her konuda yardımcı olacağım. Gebze il olmayı hak ediyor. Bence Gebze il yapılmalı ve merkezden yönetilmeli" dedi.

TÜRK BAYRAĞININ DALGALANDIĞI HER YER BİZİM

Çiçeği burnunda vekil Nail Çiler de "Kocaelililer bizi sevdi, biz de onları sevdik. Gebze sadece bu bölgenin değil Türkiye'nin sanayi merkezi. Türk bayrağının dalgalandığı her yer bizim. Pazar günü bizim için çok önemli" dedi.

28 MAYIS'TA BAŞARILARIMIZI TAÇLANDIRACAĞIZ

Hasan Bitmez konuşmasında "Tüm seçmenlere teşekkür ediyoruz. Değişim açısından Cumhurbaşkanlığı seçimi daha güzel olacaktır. 28 Mayıs'ta başarımızı taçlandıracağız inşallah" ifadelerini kullandı.

HERKESE EŞİT HİZMET GÖTÜRMEYE SÖZ VERİYORUM

Harun Yıldızlı, "İnşallah hayırlı hizmetler yapacağız. Toplumu kutuplaştırmayacağız. Kocaeli'de bulunan herkese eşit hizmet götürmeye söz veriyorum. Türkiye'ye huzur eşitlik adalet gelecek. Maalesef yaşadığımız süreçte toplumu kutuplaştıran bir tarafla mücadele ettik. Karşımızda çok kirli bir dil vardı. Halkımız karar verecek. 28inde baharı getirmek için 86 milyonun birlik beraberlik kardeşlik içinde yaşaması için Kemal beye destek istiyorum" dedi.

YALAN DOLAN MONTAJLA BU İŞ OLMAZ

Muhip Kanko, "Türkiye ne yazık ki seçim güvenliğini seçimin olup olmayacağını düşünmekte. Her gün bir provokasyon oluyor. Yalan dolan montajla bu iş olmaz. Özellikle kadınlar gençler çocuklar için yaşanabilir bir Türkiye vaat ediyoruz. 28 Mayıs bizim bayramımız olacak. Maalesef Türkiye tamamen restorasyona ihtiyaç duyduğu bir durumda" dedi.

VEKİLLERİMİZDEN BİRİ SAADET PARTİSİ'NDEN

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu da "Vekillerimizden biri SAADET Partisinden. Bu ülkenin menfaati bundan sonra da birlikte savunmaya devam edeceğiz. Bugün ilk aşamada 4 vekilimiz var. Pazar günü de Cumhurbaşkanlığını alarak bu başarıyı taçlandırmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

"ELLERİNDEN GELEN KATKIYI VERECEKLER"

CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı "28 Mayıs'ta inşallah seçimi alıp 29 Mayıs'ta 13. Cumhurbaşkanımızın mazbatasını almaya gideceğiz. Kocaeli için tüm vekillerimiz elinden gelen katkıyı verecektir son 2 3 gündür yapılan hukuksluk konusunda YSK'ya başvurduk. Buna rağmen dayatmalar devam ediyor" dedi.

İYİ PARTİLİ TÜRKKAN DA MAZBATASINI ALDI

İYİ Parti Kocaeli 28.dönemde tek milletvekili olarak 1.sıradan seçilen Lütfü Türkkan da bugün mazbatasını aldı.

Türkiye'de 14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı ve 28. dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarının açıklanmasının ardından İYİ Parti'nin 28. dönem Kocaeli Milletvekili seçilen Lütfü Türkkan bugün Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda İl Seçim Kurulu'nda mazbatasını aldı. 

Türkkan mazbatasını İl Seçim kurulu başkanı Atilla Darı'nın elinden aldı. Mazbata teslim töreninde Türkkan'ı İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur, İlçe Başkanları ve Milletvekili Adayları yalnız bırakmadı.

lütfü türkkan-10

YSK Başkanı: Milletvekilliği için kesin sonuçlar bugün yarın YSK Başkanı: Milletvekilliği için kesin sonuçlar bugün yarın