BirGün'den Hüseyin ŞİMŞEK'in haberine göre; CHP PM, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekili aday listelerinin belirlenmesi konusunda tam yetki verecek. Milletvekili aday listeleri, erken seçim ve ittifak ilişkileri nedeniyle merkez yoklamasıyla belirlenecek.

Geç Olmadan... Geç Olmadan...

CHP, yarın gerçekleştirilecek PM toplantısında milletvekili adaylığı konusunu ele alacak. İttifak yapılanması ve erken seçim kararı dolayısıyla milletvekili aday listeleri ön seçim yöntemiyle hazırlanmayacak. Bunun yerine listeler Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından merkez yoklaması ile belirlenecek.

İttifak üyesi partilerle birçok şehirde ortak liste ile seçime girmeyi planlayan parti yönetimi, CHP’li isimler için beş ayrı bölge esasıyla çalışacak. Edinilen bilgiye göre, bu bölgelerin her birinden bir parti yöneticisi sorumlu olacak. Parti yöneticilerinin listelere ilişkin ön çalışmaları yapmasından sonra karar Kılıçdaroğlu tarafından verilecek.

TAVIR ALINMASIN

YSK’nin resmi seçim takvimini ilanının ardından çalışmalarını hızlandıracak parti yönetimi, aday adaylarından ittifak ilişkilerini de göz ardı etmemelerini, listede yer almamaları durumunda olumsuz bir tavır almamalarını isteyecek.

İTTİFAK LİSTESİ

PM’de verilecek yetkinin ardından Millet İttifakı üyeleri ile CHP listelerinden aday gösterilecek isimlerin ele alınacağı, 40 dolayında milletvekili adayının seçilebilecek yerlerden aday gösterilebileceği ve bunların çoğunluğunun ise DEVA ve Gelecek Partisi üyesi isimlerden oluşacağı bildirildi.