CHP Kartepe İlçe eski Başkanı Cumhur Karakadılar, köylere tanınan kırsal mahalle hakkının Kartepe’deki 10 köyden Karatepe, Balaban, Nusretiye, Şirinsulhiye’nin mahalle statüsüne geçirilmesine tepki gösterdi. Cumhur Karakadılar, sosyal medya hesabından su faturasını paylaşarak;

"Kocaeli Kartepe Balaban mahallesi hayırlı olsun . Bizler bunun böyle olacağını söylerken 'bir şey olmaz mahalle olalım' dediler buyurun su faturaları bizler halen ve ısrarla kırsal mahalle olmak için her yolu deneyeceğiz" dedi. 

su faturası

SIRF RANT İÇİN BİZLERİ MAHALLE YAPTILAR

Balaban köylüsü olarak yıllardır mücadele ettik ve tam 8 yıl bu fiyatların gelmemesi için uğraştık ve başarılı olduk şimdi sunulan kırsal mahalleyi kabul ettiremedik sadece balaban köyünden 650 imza toplamda 1500 imzayı ne Kartepe Belediyesi ne de Büyükşehir milli iradeyi dikkate almadı sırf rant için bizleri mahalle yaptılar ki daha bitmedi itiraz hakkımız var. Kendi deremizden akan suya bu faturaları ödemek çok kötü asıl emlak vergileri gelince bu köylü yanacak yöneticilerin bir an önce bu yanlıştan dönüp köylülerin istediği kırsal mahalleyi istiyoruz.

Mehmet Ellibeş istifa etti Mehmet Ellibeş istifa etti