İzmit Belediyesi Basın Sözcüsü Sercan Al'ın açıklaması şöyle:

Cahiller her yerde cahil! Coğrafi ismi İzmit Körfezi diye Gebze Eskihisar sahilini de İzmit’te yaptılar. 

Ne idüğü belirsiz, yalan çukuru haline gelen Beyaz Gazete denen kağıt israfı, CHP’ye çamur atabilmek için bütün cahilliğini ortaya döküyor. Halkı kandırabilmek ve duygularıyla oynamak için Gebze Eskihisar Sahili’ndeki pislikleri temizlemeye uğraşan emekçi bir balıkçıyı bile kullanmaktan geri durmuyorlar. 

AKP’li belediye tarafından yönetilen Gebze

AKP’li bir Büyükşehir Belediyesi tarafından denetiminin ve temizliğinin sağlanması gereken İzmit Körfezi!

Ankara Büyükşehir Belediyesinin fışkiyeci başkanı İ. Melih Gökçek’in de; yıllarca Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmasına rağmen, hala daha Büyükşehir yetki ve görevlerini öğrenemediği için, boşuna Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığını anlıyoruz. 

Halkımızı kandırmaya çalışan İ. Melih ve gibilerin kara zihniyetine rağmen; hem doğamızı hem de halkımızı sizin gibi cahillerden korumaya devam edeceğiz.

NE OLMUŞTU?

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, sosyal medyada Kocaeli’yle ilgili bir paylaşım yaptı. Fırtına sonrası Eskihisar sahilindeki balıkçıların çöp temizliği yapmasını haberleştiren Beyaz Gazete adlı yayın organının haberini paylaşan, Gökçek çok önemli bir gafa imza attı.

İZMİT BELEDİYESİ ZANNETTİ

Beyaz Gazete haberi paylaşırken, “ CHP’li İzmit Belediyesi çöplük içinde kaldı! Balıkçılar isyanda! ‘Kontrol sıfır, kimse denetlemiyor. İzmit Körfezi artık pislik içinde.” notunu düştü. Gökçek ise bu paylaşımı, “CHP’li belediyelerin genel karekteri…” diye yorumlamıştı.