İzmit Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında konuşan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Çetin Sarıca, “Bölge için ciddi bir katma değer kaybı oldu” dedi

İzmit Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı bugün belediyenin 9. katta bulunan meclis salonunda İzmit Belediye Başkanvekili Yaşar Kardaş başkanlığında gerçekleştirildi. Gündemin 3.maddesi olarak meclise sunulan ve daha önce gönderildiği Plan ve Bütçe Komisyonu’ndamuhalefet şerhi koyulan Mehmet Ali Paşa Mahallesi’ndeki park alanına yapılacakspor tesisinin kiralanması ile ilgili söz alan İzmit Belediye Başkan yardımcısı Çetin Sarıca şu ifadelere yer verdi; “Bölgedeki 6 bin metrekare alanın Yıldızlar Yüzme Kulübü sadece 2 bin metrekaresini yüzme havuzu olarak inşa edecek. Yatırımı kulübün kendisi yapacak. Daha önce şampiyon sporcular çıkarmış, kentimiz için önemli bir spor kulübü.

Gülümse Kafe Lavanta’ya yoğun ilgi! Gülümse Kafe Lavanta’ya yoğun ilgi!

VATANDAŞLAR İÇİN CİDDİ BİR YATIRIMDI

Oradaki ağaçlara da hiçbir şekilde zarar verilmeyeceği, o ağaçların başka alanlara ya da yan taraflara taşınması ile ilgili bir proje çalışması var. Zaten o bahse konu olan 6 bin metrekare alanın içerisinde 3 bin metrekarelik alan. Bölgesel anlamda bu havuz sabah erken saatlerde sporcuların kullanmasının ardından bölge insanlarının çocuklarının da kullanabileceği bir sosyal tesis kazandırılacak aslında. Bakıldığında hem bölge için hem de kentimizden çıkacak başarılı sporcular için kıymetli bir yatırımdı. Meclisten geçmesi çok iyi olurdu ama maalesef ki arkadaşlar gerekçelerini açıkladılar. Ancak bölge için ciddi bir katma değer kaybı olduğunu düşünüyorum.”