Son yapılan parlamento seçimi sonrası hükümetin kurulamadığı Bulgaristan’da yeniden seçime gidildi. Kocaeli’de yaklaşık 10 bin 500 seçmenin bulunduğu parlamento seçimleri için kent geneline 7 merkez belirlendi. Oy kullanma işlemi saat 07.00 itibariyle başladı, 20.00’ye kadar devam edecek. Çifte vatandaşlığa sahip Türkler için temsilci niteliğindeki Hak ve Özgürlük Hareketi de seçimlerde yarışıyor.

HEDEF 40 VEKİL

Seçimlere önem veren Kocaeli Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İlhan Topaloğlu, “Bulgaristan’da yaşayan Türkler bizlerden biri. Orada Hak ve Özgürlük Hareketi, Türklerin partisi olarak biliniyor. Son seçinde 36 vekil sayısına ulaştık. Partinin hedefi 40 vekil ama ben 41 olsun, Kocaeli olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

İZMEK yılsonu sergisi yarın kapılarını açıyor! İZMEK yılsonu sergisi yarın kapılarını açıyor!

HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİNDE BULUNDU

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’te, Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu’na giderek oy kullanma işlemlerini gerçekleştiren vatandaşları ve sandık görevlilerini ziyaret ederek onları yalnız bırakmadı.

Vatandaşlara tek tek selam veren Başkan Hürriyet, seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulundu. 7 ilçede toplam 9 sandıkta gerçekleştirilen oy verme işlemleri sırasında yine İzmit Belediyesi STK ve Esnaf Masası Koordinatörü Eray Bodur, tüm okulları gezerek burada oy kullanan vatandaşlar ve sandık görevlileriyle yakından ilgilendi.