Çiğdem Akifoğlu

Tüm Makaleleri

Çiğdem Akifoğlu

Çizi-Yorum

Doğru zaman, doğru insan

Her insanın hayatı, yıllar içinde binlerce farklı insan ile kesişir. Bazen iyi, bazen kötü, bazen ‘keşke’ dedirten bu karşılaşmalar sürer durur bir ömür içerisinde.

İnsanın kimlik arayışı

Neredeyse her insan, her sabah kalktığında sorar kendine bu soruları, “Ne istiyorsun bu hayattan, sen kimsin, ne olmak, nasıl hatırlanmak istiyorsun?”

Avustralya’nın Eyfel Kulesi

Modern mimaride çığır açmayı başaran, 20.yy mimarisinde ikonik bir yapı haline gelen, Avustralya’nın başlıca sembolü olan

İnsandır, değişir

İnsan doğası gereği değişir, değiştirir. Her yeni adımında, her yeni yaşında yeni baştan gelişir, geliştirir.

İkonik Bir Kadın; Kleopatra

Asırlardır her uygarlığın yolunun kesiştiği, bildiği ve tanıdığı, tarih boyunca güzelliği ve zekasıyla dillere destan olmuş,

Sihirli Lamba

Dünyada en çok bilinen ve anlatılan masallarından biri olan, birçok film ve tiyatro oyununa konu olan bir peri masalı ‘Aladdin’in Sihirli Lambası’.

Kök Salmak

Her insan kök salmak ister bu dünyaya. Gözlerini kapatıp göçüp gittiğinde arkasında bıraktığı insanların onu hatırlayacağı, onu anacağı bir iz bırakmak ister.

Üç Maymun

Bazen görmemek, duymamak, bilmemek gerekir. Herkesin derdini dert edinmemek, kaygıların içinde boğulmamak, etraftaki seslere kulak asmamak gerekir.