AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında Meral Akşener’e yaptığı göndermelerin ardından İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz de bir açıklama yayınladı.

"Gençler ahlaki ve ekonomik sebeplerle camileri boşaltıyorlar" "Gençler ahlaki ve ekonomik sebeplerle camileri boşaltıyorlar"

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz'in açıklaması şöyle:

"AKP Genel Başkanı Sn. Erdoğan, bugün yaptığı Meclis konuşmasında Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener için "İkizdere yetmedi, Çayeli'ne gittin. Orada da gereğini yaptılar. Trabzon'da da hiç meydana çıkamadan uçağa binip Ankara'ya döndün. Bu daha bir. Daha neler olacak. Bunlar daha iyi günler." ifadelerini kullandı.

Böyle bir ifade, kıyısından köşesinden demokrasinin anlamını kavramış tüm ülkelerde suç ve suça teşviktir.

Bu ifadeleri kullanan AKP Genel Başkanı'nın aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı olması durumun vahametini çok daha artırmaktadır.

Ülke ekonomisinin yerlerde süründüğü, esnafın kepenk kapatıp çiftçinin üretemediği, gençlerin işsiz, intiharların tavan yaptığı ve çete savaşlarının güzel ülkemizi toz dumana boğduğu bir ortamda tek tutunacak dalımızın hoşgörü, birlik ve beraberlik olması gerekir.

Ülkemizin en tepesindeki ismin birlik ve beraberliği sağlamaya çalışmak bir yana gerginliği körüklemesi ve Genel Başkan bir kadına "Bay" diye hitap ederek tehdit etmesi kabul edilemez.

İYİ Parti'nin her geçen gün büyümesi, iktidarın en büyük alternatifi olması ve halkın gerçek sorunlarına sahip çıkması nedeniyle her türlü provokasyonun önümüze çıkarılacağını biliyoruz. Bizi gereksiz ve anlamsız bir gerginliğin içine çekerek, erdemli seviyemizi hiç kimsenin düşürmesine izin vermeyeceğiz.

Biz; iyiliği ve vicdanı yüreğinde, dürüstlüğü ve cesareti ruhunda taşıyan İYİ Parti'yiz.

Biz; hoşgörü, birlik, beraberlikle kötü günlerden kurtulacağımıza inanan İYİ Parti'yiz.

Biz; gerginlik değil huzur istiyoruz.

Biz; ülke kaynaklarının peşkeş çekilmesini değil, hakça paylaşarak refah içinde yaşamak
istiyoruz.

Biz; hoşgörü ve adalet istiyoruz.

Biz; bugün olduğu gibi, tek adam yönetimi olunca her şeyi ve her sözü kendine hak gören ortamların olmaması için "İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" istiyoruz."